[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: friday
Forum Index » Profile for friday » Messages posted by friday
Message
image

1. menghine suficient pentru o latime de 50-55 + grosimea sticlei

image

2. doua "coloane romane"
3. una bucata silicon pentru acvarii negru


1. 70 ron
2. 20 ron
3. 20 ron
update

la vanzare au mai ramas:

Filtru extern Eheim PROFESSIONAL III E 2076 NOU! PRET 930 RON
Acvariului 130x50x50 Grosime geam 12 mm nefolosit PRET 350 RON
update

la vanzare au mai ramas:

Filtru extern Eheim PROFESSIONAL III E 2076 PRET 950 RON
Acvariului 130x50x50 Grosime geam 12 mm PRET 350 RON

si Aspirator Eheim Vacuum Cleaner Automatic folosit de aprox. 10-11 ori, ingrijit, cutie. PRET 140 RON
Marimea acvariului este: 130x50x50
Lungime (L) 130 cm
Latime (l) 50 cm
Inaltime (H) 50cm
Grosime geam (g) 12 mm
lipit cu SILICON PENTRU ACVARII DOW CORNING 881 310 ML NEGRU



Filtru extern Eheim PROFESSIONAL III E 2076 PRET 999 RON

http://www.happypets.ro/eheim-2076-p-454.html
http://pepika.ro/produse/21-acvaristica/385-echipamente-pentru-acvaristica/429-filtre-de-apa/4955-filtru-extern-eheim-professionel-iii-electronic-2076-.html

Caracteristici:

pentru acvarii de max. 400 litri
capacitatea pompei - 1650 litri / h
inaltime max. 2.4 m
putere consumata - 10-35 W
volumul rezervorului - 12.5 litri
volumul filtrelor - 6.6 litri
dimensiuni - (I x L x l) - 474 x 264 x 264 mm
controlul debitului manual
ajustare automata a debitului in functie de poluarea filtrelor
indicator de service
sistem automat de evacuare a bulelor de aer
sistem electronic de corectare a erorilor
calibrare automata
nu include mediile de filtrare

JBL ProTemp Basis 250,lungime 4m
http://www.acvamax.ro/product_info.php?cPath=38&products_id=189



Filtru extern Eheim PROFESSIONAL III E 2076 PRET 999 RON
Marimea acvariului 130x50x50 Grosime geam 12 mm PRET 350 RON
JBL ProTemp Basis 250,lungime 4m PRET 170 RON



donatie:
Easy test 5 in 1 14 testere ramase in tub
Hrana pesti JBL GoldPearls 250 ml
Hrana pesti Hikari Goldfish Gold Baby 30 g
Artemia pentru pesti JBL NobilFluid Artemia 50 ml sigilat
Hrana pentru artemia Sera Micron 50 ml sigilat
Sare pentru artemia JBL NovoSal 250 ml sigilat
JBL Novo Temia 20g sigilat
JBL Novo Red
Sera Nitrivec 35 ml ramas
Sera Aquatan 40 ml ramas
Sera fishtamin folosit 2-3 ori

nota: m-am uitat la produsele pentru donatie si unele au expirat de cateva luni, altele sunt inca in termen.
MonkY wrote:
friday wrote:am citit thread-ul asta si as vrea sa sa stiu cat te-a costat Eheim 2075. multumesc anticipat

Scuze. Am fost un pic plecat. Pe 2075 am dat aproximativ 700 RON (plus transport) din .de. Vine complet cu medii de filtrare.


multumesc pentru raspuns
intreb in mai multe locuri inainte de a cumpara un produs, cu alte cuvinte caut cea mai buna oferta
am citit thread-ul asta si as vrea sa sa stiu cat te-a costat Eheim 2075. multumesc anticipat
ceejay wrote:Cum se prezinta acvariul?
L-ai populat?
Ceva poze si vesti nu ai?


nu inca domnule.. urmeaza sa ma mut din apartament si abia cand ma vad la casa mea o sa ma pot organiza mai bine, oricum, sta lipit asteapta sa fie "udat"
fa un efort si cauta`i pe cei de la UrbanGlass care sunt in Buzau, eu am facut drumul pana la ei dupa ce in prealabil am vorbit cu ei si prin email si la telefon si le-am spus ca ajung la ei. A meritat efortul cu varf si indesat si am luat sticla de 12mm grosime
friday wrote:
Lofty wrote:Aproximativ 15 kg.


ms :-)


am aflat, mai exact 11,5 Kg!
Lofty wrote:Aproximativ 15 kg.


ms :-)
Q: Eheim Professional 3 External Filter 2080 cate kg poate avea cu totul.. in cutia lui ? (fiind threadul meu mi-am permis sa pun si intrebarea asta pentru ca ma gandesc la achizitionarea lui si nu din .ro ca este mai scump la noi cu cateva milioane smilie )
Lofty wrote:Menghinele le poti scoate maine, dar pana sa pui apa in el mai lasa-l minim o saptamana.


am inteles, sa traiti!
i`m back in business

In sfarsit mi-am facut curaj si am lipit acvariul .. repet dimensiunile 130x50x50
... acum este inca intre menghine ..
Joi seara impreuna cu trei prieteni si niste bere ne-am facut curaj sa ii dam bataie, toate bune si frumoase, cred ca cel mai mult a durat operatiunea cu degresearea si lipirea de banda decat lipitura in sine.. @Porcu sa stii ca a ramas jumatate de tub ... pot spune ca mai am silicon pentru inca 3 acvarii daca lipeste aceasi persoana pentru ca am luat pentru mai multa siguranta doua tuburi de silicon :-P

o mica nelamurire.. cam cat timp ar trebui sa`l mai las intre prese are deja 48 ore de la lipitura si as vrea sa incep sa`l curat si sa arunc cu apa in el
Val wrote:Donez 4 varfuri de Limnophila aromatica.


imi fac un abonament pentru cat mai multe varfuri dar pentru o alta perioada, mai calda cand o sa fac o vizita apei, numai daca se poate
Foarte foarte frumos
Filtru Eheim este in garantie?daca da, cata garantie?
Bine ai venit!

legat de hrana vegetala aduc si eu aminte de mazare congelata la punga, iei 3-4 boabe pe care le fierbi, le decojesti si le imparti frateste la cei doi carasei, preferabil ar fi sa nu le dai alta hrana pana nu o termina..

ai mei primsc hrana diversificata:

Hikari Tropical Algae Wafers 40 g ~ 9,9 RON ~ (vegetala)

Hikari Goldfish Gold Baby 100 g ~ 12,69 RON ~ .. pacat ca nu se scufunda si mai iau si aer (dar se rezolva problema cu aerul cand le dai mazare)..dar le place f mult

JBL GoldPearls 250 ml ~ 14,93 RON ~ se scufunda si spun ei ca ar contine si 10% spirulina

iar mazarea de 2 ori/saptamana

PS .. eu le dau mancare odata in zi si nu foarte mult sa zic asa.. un sfert dintr-o lingurita mica de ceai dintr-un singur fel de mancare, si .. au burtica


Succes
http://translate.google.com/translate_t#

poate te ajuta
 
Forum Index » Profile for friday » Messages posted by friday
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com