[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: pc.ciprian
Forum Index » Profile for pc.ciprian » Messages posted by pc.ciprian
Message
pyrnhia wrote:Cum mai merge proiectul?

merge bine proiectul, am fost eu saptamana trecuta parca ....si m-a facut sa ma intorc din drum dupa e o euphilie

Spectacol, iar coralii sunt impresionanti!
buna lampa, recomand vanzatorul pt viitor !
pune si niste preturi, si eu sunt interesat de poze cu yuma si stylophora tricolor
0724110062 poti sa imi dai niste poze daca iti e mai la indemana aici pe wapp
Dragilor, dupa hotarari si nehotarari si razgandiri si gandiri am decis sa fac bazinul din magazinul nostru de design ....recif

astfel....am doar un bazin gol 100x50x50 FARA nimic ... nici macar decupaj/cutie overflow

Conceptul era cu apa dulce, dar ne-am razgandit ....
Poza reala atasata cu bazinul gol....

CRED ca voi da pur si simplu doua gauri in spatele bazinului, cu sita/cutie fara overflow box... sau un hangon overflow ....dar sa caut cea mai mica/ingusta varianta.

Dar inca ma gandesc....

Mai am nevoie de
- skimmer ....ala lipseste cu desavarsire
- recirculare dar parca aveam un eheim de 3000 ce sta intr-un reactor de biopelete....
- pompe de valuri in prima faza vor fi niste chinezarii ce stau prin asta mare degeaba,
- lumina voi folosi lampa de la bazinul de acasa (4x39w + led 6x10w)
- reactoare am de rezerva
- piatra am
- corali am
- pesti mai trebe
cu facem sa ajunga la mine?
Pentru ca vreau usor usor sa scap de duri sa fac bazinul cu lps si soft super colorat cu foarte multa miscare caut specii de
Euphilia torch?
Euphilia portocalie? de orice fel torch/hammer/ orice
sun coral
gorgonii
acani
pulsing xenia de diferite culori dimensiuni
zoasi
ciuperci/ricordee portocalii albastre verzi combinatii ciudate

Maine adaug o fotografie la rezolutie mare pentru posibile schimburi in cazul in care sunt interesati

oferte aici sau pe pm

Multumesc
Ciprian

L.E
Asa arata acum o luna:
castravedele tot ala galben? zoasii din prima si a doua poza sunt aceeasi?
Stop al meu , da-mi pm cu nr t?u sa stabilim ce ?i cum
baieti caut si eu un model de surface skimmer pentru un nano acvariu, am posibilitate sa mi-l printez 3d in caz ca stiti ceva modele sunt dispus sa mi-l modelez avand cunostinte in acest sens pentru a il putea realiza si a il impartasi cu voi.
as fi interesat de poze de actualitate pentru
sinularia verde
sinularia dura
frag polipi mici blue
Zamolxes vreau si eu, soft , mai putin parazoasi ca am o gramada
am trecut printr-un reset de la ultima poza, schimbat substrat, linia de fertilizare, iar acum suntem la nivelul plantelor de fundal, si prima tunsoare a gazonului
Bunicule daca il prinzi da-mi de veste, chiar il vreau, iar bazinul meu zic ca e mai mult decat ok pt el

divort? wtf? ))
"Build a reef tank, it will be fun" ..... they said

Day 5 almost over....
bravos mr shubi arata bine, si uite asa speram la inca un acvarist in viitor, sau poate in prezent vine tati pe forum )
multam baieti, a iesit partea din mijloc destul de bine zic eu , nu imi place in zona cutiei, acolo cred ca voi ipi niste plate-uri de geam, mai sunt in cautare de ceva corali moi mari gen Alcyonacea / Sarcophyton
mai am de aranjat ceva corali si sa curat nisipiul apoi o sa fie cum trebuie zic eu
4 zile de lucru de la 9-10dimineata la 8 seara si inca nu e gata
cam asa se prezinta astazi un clip facut rapid cu telefonul


mai am de definitivat ceva lipituri pe ici pe colo ceva plate-uri de lipit pe fundal si repozitionat din coloniile mari de sps

va urma un "making of"
cred ca am eu ceva la birou, caut luni si iti zic
ce ai facut ai dat powderul?
 
Forum Index » Profile for pc.ciprian » Messages posted by pc.ciprian
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com