[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: kinderu
Forum Index » Profile for kinderu » Messages posted by kinderu
Message
Salutare,

Cumpar frontosa sambia blue 6 bucati.

Brasov

Multumesc
Exact asta vreau!!!

Dar neon led 12 w 438 mm NU GASESC

Daca stie cineva unde pot sa caut… astept un semn!!!


Multumesc
Ma interesea ceva nu atat de scump!

Multumesc
Salut, a reusit cineva sa gaseasca neoane led de schimb pentru juwel lido 120 l?
Neoanele sunt cu led 438 mm 12 w.

Vreau sa fac un acvariu cu ciclide mici si vreau neoane cu alt spectru(nu o sa fie plantat).
Am tot cautat si gasesc la aceasta lungime doar T5 de 24 w(nu cred ca instalatia electrica o sa duca neoane T5, daca este conceputa pt neoane led de 12 w).
O varianta este tot juwel led 12 w marine( dar este piperat la € )

Poate stie cineva de unde pot cumpara exact asa Neon led 438 mm 12 W.

Multumesc
Mineralizare Jbl AquaDur sau Dennerle? Daca cineva a incercat…
Am inteles ca AquaDur lasa apa putin tulbure?
Multumesc
Salut, vreau sa folosesc apa de osmoza remineralizata pentru startup-ul unui acvariu de 120 l, in functie de timpul liber pe care il pot aloca acestui hobby, va trebui sa depozitez apa in prealabil( folosesc o instalatie de osmoza aquili cu NPS).

Intrebare mea este : ce perioada se poate depozita apa Ro fara a isi schimba parametrii inainte de remineralizare?

Multumesc
Ai PM
Salut!

Poate merge un autocolant transparent sablat(matuit) depinde ce vrei sa pui in acvariu...
Am schimbat capacul 4x39 W si asa arata acum:

Salut,

Daca va ajuta cu ceva unicul distribuitor in Romania pentru produsele JBL este Sc Kronstil Company SRL Brasov

Au si magazin cu desfacere in Brasov langa Gara, unde nu au toata marfa pe stoc ,dar se poate cumpara si direct de la depozit.





Cumpar capac acvariu 120 cm ma intereseaza doar soclul cu neoanele!!!

sau lampa cu 4 T5 care sa intrein spatiul de care dispun la acvariul meu(detalii PM legate de spatiu)

Astept PM


Multumesc
Am anulat comanda ...Nu incapea de stecherele din lateralul acvariului!!!
Salut

Am facut comnda de Lampa acvariu Hailea 4T5HO 1200MM 54W RED

Sa vedem cand ajunge si sper sa nu am probleme la montare........
Multumesc pentru ajutor!

Stefan ce model de lampa ai? Crezi ca sta sprijinita la fel ca si capacul initial, pe marginile acvariului?

Si de unde pot sa o cumpar?

Salut,

ce spuneti de lampa asta
http://www.aquariumprest.ro/products.php?1122 ?

Poate cineva sa imi recomande o lampa care sa imi incapa in cei 10 cm de care dispun intre perete si acvariu?

Multumesc
Apa este limpede, azi am schimbat 20 l (10 RO 10 robinet)
Recunosc ca este foarte complicat datorita amplasarii, dar am facut tot ce am putut pt a avea un acvariu si a nu ocupa mult spatiu...

Referitor stefan la capac cred ca este si mai complicat ca asa cum vezi in poze nu folosesc rama capacului(nu intra intre pereti)
Daca totusi cineva ma poate ajuta chiar si cu o singura idee referitor la cum pot sa maresc iluminarea la acest bazin astept cu mare interes ...

Stefan maine imi vin 2 legaturi de marsilea si azi am mai adaugat(probabil nu foarte insipirat) Fontinalis Antipyretica,Myriophillum Aquatica, si Cabomba Aquatica sigurele plante mai ok din hornbach Brasov...

La testul de duritate KH =7
PH -ul in jurul valorii 7 din controler...

Ce teste credeti ca trebuie sa mai fac in perioada aceasta???

Am cam toate testele de apa de la jbl...
 
Forum Index » Profile for kinderu » Messages posted by kinderu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com