[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: snakefishmike
Forum Index » Profile for snakefishmike » Messages posted by snakefishmike
Message
Amaizing !
Oare la ce or mai scrie producatorii instructiuni de folosire pe tub , nu stiu , ca oricum nimeni nu le citeste .
La umbra
Nu-i obligatoriu . Oricum pretul pt ambele acvarii este sub suma totala a celor 2 . Asa ca ...
Aia de-o papa africanii . Si cum sunt mai inebuniti dupa alea verzi , desi le papa si p-alea brune , de aici a aparut controversa .
Incercam si o reducere
Primul acvariu cu toate cele descrise 250 lei , iar cel de-al doilea 300 lei .
Ba chiar la sticla "diamant" se referea , adica acea sticla ultra-clara comercializata de MoldoGlass .
Daca nu ma inseala memoria , undeva pe la sectiunea DIY , exista un topic al colegului @cibserg (daca nu ma insel ) in care era prezentat un acvariu facut din aceasta sticla . Sau era @bilti ??? Ma rog ... unul din ei
Ricardo am citit stai linistit . N-am spus nicaieri cum ca userul pe care l-ai banat ar avea dreptate sau nu . Eu vorbeam strict de principii . Cum userilor de rind le este interzis sa foloseasca astfel de expresii , tu , din postura de admin , ar fi trebuit sa veghezi ca asta sa nu se intimple , nicidecum sa arunci pe post acele vorbe . Repet e chestiune de principii . La o bere , la o discutie fata in fata , hai poate pe pm mai mergea , dar nu pe public . Nu vreau sa para ca trag de urechi pe cineva , dar crede-ma ca nu da bine . Forumul are diversi vizitatori printre care si minori . Intra omul sa citeasca despre acvaristica si cind colo citeste expresii triviale , culmea lansate de un admin . Tu ce zici , e bine ? Crede-ma ca nu imi bagam nasul daca nu citeam expresia aia , sau poate mi-l bagam sa-i dau eu peste nas userului banat .
Mai departe ... "faca-se voia Ta" , ca de ban-uri date fara motiv regulamentar nu ma mai sperii . Sunt tabacit . Dar macar spune-ti clar ... "opinia voastra nu conteaza si nu ne intereseaza" .
Numai bine .
koala wrote: intra aici si ne fut in gura din prima... !


Ricardo nene ... zau asa ... una e cind stam la o bere si spunem astfel de vorbe si alta e cind din postura de admin le scrii pe public .
Oare e de la criza , sau de la reducerile salariale "acordate" bugetarilor ?
Eu personal mi-l prepar singur din frunze de migdal indian , insa poti folosi cu incredere asta .
O lingurita la 5-6 l de apa
Relax . Bettanul nu va patii nimic . La zecile de bettani pe care ii detin , as inebuni sa stau cu casa plina cu recipiente de apa pusa la declorinat . Folosesc strict apa de retea made by Apanova .Singura aditie in apa lor este cea de sare . Aaaa! Mint . Si extractul din frunze de katapa .
providra18 wrote: Daca v-ati gandit ca va fugaresc clientii...imi pare rau!

Relax ! Catalin ma stie foarte bine si la fel de bine stie ca pt prieteni si nu numai , fac acvarii si alte chestiuni legate de acvaristica , din placere nu pt bani . Asa ca ... n-au decit sa fuga clentii

ReBella wrote: In grup iese cel mai bine...

"Rautate" mica ... te bagi ?
Gresit . Se face si fara intarituri
Daca ar fi asa cum spui tu ... . Fa-mi si mie un acvariu de 500 l
Satu foarte bine impreuna ... pina ii maninca ocellatusii
minnardy wrote:Mersi Alber.
Eu as fi curios sa aflu ce se intampla din acest punct de vedere cu mult trambitatele filtre chinezesti...

Absolut nimic . Si sti de ce ? Pt ca patind aceiasi chestie cu un Tetratec , m-am invatat minte si am lipit acele dopuri . Si am in dotare 3 bucati Jebo care merg brici .
"Picatura ce lipeste , nimic nimic nu deslipeste"
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/11210.page
Vezi ce-ti place
Vindute toate , se poate inchide .
Multumesc pt gazduire .
Cum nu fac nicio mare afacere din vinzarea lor , prefer sa-mi selectez "clientii" . La stilul tau de abordare , nu vad niciun viitor luminos pt pestii astia , asa ca ... pas .
Dan P wrote:Buna

vreu si eu sa va intreb care ar fi minimul necesar pentru un acvariu marin? Ma refer la echipamente si accesorii.

Mai intai de toate astea , ai nevoie de cunostinte , timp si finante
 
Forum Index » Profile for snakefishmike » Messages posted by snakefishmike
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com