[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Willi
Forum Index » Profile for Willi » Messages posted by Willi
Message
multumesc
unde pot cumpara polistiren (cantitate mica) pentru a pune sub acvariu?
Acvariu are vreo 80 de litri. Si fara castele :-) intrebarea era daca nu scot tot din el. adica las pietris si plante, etc cand il ridic nu e un risc sa se sparga geamul de jos din cauza greutatii? ca daca mai ramane ceva apa si pietrisul tot se face de vreo 10kg.
trebuie sa mut acvariu. cine s-a confruntat cu asa o problema il rog sa spuna de ce trebuie tinut cont: apa se pastreaza, trebuie refacuta ciclarea, etc. pentru inceput trebuie facuta o mutare in camera de pe un perete pe altul dar in cateva luni necesita o mutare in alta locatie.
deocamdata mi se pare dificila operatia aceasta si nu stiu cum sa o incep.
orice indicatie e binevenita.
din ce material este indicat sa se realizeze capacul? daca se face tot capacul din pal de 16mm nu este prea greu?
am trecut pe la Animax si am vazut ca au multe tipuri de pietris. orice fel ar fi, punga costa 4 lei noi. margaritarul cred ca este cel sfaramat din marmura. avea si din acesta. pentru acvariul meu ar cam trebui 5 pungi cred. asa ca iese cam 20 lei.
inca nu am gasit o solutie cu o statie de betoane sau un depozit de materiale de constructii. orice ajutor in acest sens este bine venit.
parca totusi nu as da banii la acele pungi.
acolo la depozitul de la mihai bravu era pietris doar mare. nici cernut nu merge. stie cineva un alt depozit de materiale de costructii la care sa gasesc pietris bun? eventual margaritar. o sa fac o vizita si la Animax sa vad ce gasesc. poate nu e calcaros.
De unde as putea cumpara pietris pentru un acvariu cu baza 60x30? Am fost la depozitul de pe langa statia de metrou Mihai Bravu si nu am gasit pietris de granulatie mica. Margaritar nu avea de nici un fel.
De unde se poate cumpara pal ieftin pentru a realiza un suport de acvariu? Am trecut azi prin bricostore pentru informare si acolo toate bucatile pentru suport ma duc la 120 ron.
De vreo 2-3 zile se intampla ceva ciudat. La guppi li se franjureaza cozile, se despica in mai multe bucati, si unu deja a murit. ce pot face? Am schimbat din apa cam 30% azi.
<sera feeder automat A este la distribuitor sera 650.000 cu tot cu tva iti zic sigur ca am pe cineva care mi-a zis>

poti sa imi spui unde in bucuresti gasesc un distrbuitor sera la care sa gasesc acest pret? ca o cumpar.
Am gasit la un magazin o hranitoare automata copie fidela a celei de la Sera. Are garantie 1 an de zile. Ce parere aveti ? merita? Pretul acesteia este 90 lei. La una Sera am inteles ca e 120 lei. Se poate gasi undeva hranitoarea Sera la un pret mai mic?
 
Forum Index » Profile for Willi » Messages posted by Willi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com