[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: fanta
Forum Index » Profile for fanta » Messages posted by fanta
Message
As putea fi interesat.
Mare grija la lipirea ultimei fete ale acvariului, siliconul nou are tendin?a sa nu se lipeasc? pe silicon vechi (intarit).
Curata cordonul vechi de la baza lateralele pe o distanta de 15-20 cm, ?i faci cordon nou, continuu, când lipe?ti ultima fa??.
Am patit ?i la eheim, sertarele difera insesizabil, si trebuiesc puse intr-o ordine precisa
Din punct de vedere al rezistentei, 2x8 nu are aceeasi rezistenta ca 1x16. Dar tot e mai bine ca 1x10.
Nu sunt pozi?ionare corect sertarele si iti ridica capacul.
Separati masculi de femela, 2 saptamani, hrana buna si bogata in proteine. Apoi schimburi zilnice de apa, 20%, ca sa raciti apa, pusi impreuna in bazin cu 20-30 cm coloana de apa si un covor verde pe un capat ca sa simulati malul apei si iarba.
Si apoi mult succes
Sfatul e pe repede inainte, ca nu am timp sa detaliez.
M-am procopsit cu o femela la mult timp dupa ce am ramas fara masculul pt care cautam femela.
De unde esti? Ca m-ar interesa.
Pompele au plecat, a mai ramas standul de 80x50 nu stiu în?l?imea.
Pompele sunt rezervate pana vineri sau sambata de aceeasi persoana care a luat si chillerul.
Chillerul s-a vandut.
Am de dat un stand de aluminiu imbracat cu plexiglas negru, un chiller hailea hc130a si 2 pompe vortech mp10. Pot face si acvariul si sumpul pe comanda, momentan spun ce am.
Produsele au fost luate pentru un proiect care nu se va mai finaliza.
Sunt deschis si la schimburi cu lampi, corali, pe?ti marini.
Departe de adevar... Dar nu vreau sa te contrazic.

Vrei contacte la oameni buni, intreaba si ti se va raspunde...
Eu personal le fac singur, dar recomand aquadec.
De ce nu spui pentru ce ai nevoie?
Nu mai activeaza în domeniu. So?ia lui în schimb are magazin la obor
Din auzite, stiu ca relu avea magazin în amzei. Dar nu mai este niciunul în amzei de cel putin 10 ani.
Incearca pui de guppy, sau orice peste ieftin si suficient de mare cat sa ii incapa în gura. Probabil e invatat pe tubifex viu.
In general, din cunostintele mele este de 8 ori mai rezistenta decât floatul. Dar sa te fereasc? dumnezeu de o lovitur? în cant cu un obiect dur.
Nu mi se pare ok ca ai intrerupt laturile de sus.
Ai PM
Asa a fost gândit... eu l-am facut... :-D te ajut cu orice ai nevoie...
 
Forum Index » Profile for fanta » Messages posted by fanta
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com