[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: eu_florin3l
Forum Index » Profile for eu_florin3l » Messages posted by eu_florin3l
Message
Filtru extern pentru acvarii de apa dulce


Caracteristici tehnice:
- debit reglabil max. 1600 l/h
- 4 cosuri pt. medii filtrante (filtrare mecanica, chimica si biologica)
- putere 35 W
- dimensiuni canistra 240x240x465 mm
Tin sa mentionez ca lampa UV nu functioneaza (lipsa bec).Pret 250 lei sau diverse schimburi
dupa cum spune si titlul , sunt interesat de urmatoarele : elocharis parvula , blyxa japonica,Staurogyne sp + Trace Mix si pps pro.
s-au dat toate ..se poate inchide.
flitrul s-a dat , a mai ramas acvariul
poze nu am ...la 400 lei vrei si suport? scuza-ma dar 350 lei costa doar filtrul, daca ai face un calcul ti-ai da seama ca e pomana
vand acvariu 180litri (105x35x50) ,filtru extern tetratec ex700 ,incalzitor 300 w,capac (3tld 830 x30w ),plante diferite specii, 50-150 creveti,substrat fertil PRODAC+pietris, 20 platy....totul la 400 lei

Il vand pentru ca trec la un acvariu mai mare. Acvariul se vinde in Constanta , numarul meu 0720884448
skodaoctavia 82 wrote:deci are 180l debitu nu stiu am un difuzor din acela in zig zag iar bomba e facuta din bidon de bere de 2l iar furtunul din perfuzie nu am bagat apa in acel purificator de la perfuzie trebuia acum am scos bomba?

nu am inteles nimic din ce ai zis
se poate inchide
cumpar difuzor ceramic co2 in Constanta
mie imi pare a fi un echinodorus aquartica
gata l-am pus in mijloc alaturi de rotala . andreic imi place mult didiplisul si de aceea inca nu am renuntat la ea ,vreau sa faca tufa frumoasa ...am sa revin cu o poza
momentan astept sa imi vina difuzorul ceramic sa scap de sticla de 0.5l pe post de reactor ....din pacate glosso am vrut initial sa pun dar nu am gasit in constanta , asa ca am mers pe marsilea, rotala o sa aibe locul ei de cinste in mijlocul acvariului, si despre didiplis nu stiu ce sa zic , creste incet (cel mai greu din toate) si cred ca o sa-i dau remove .
In dreapta deja au crescut frumos zosterofiliile ....urmeaza in stanga si in mijloc mult rosuuuu ...si covorul din fata bineinteles
revin cu un update ...au trecut cam 5 saptamani de cand a luat startul

-am adaugat 10 red cherry si la fertilizare adaug zilnic sera daily drops


image
am gresit ceva


Lumina: 3 x philips 865 18w,1 x osram 830 18w,1 x philips aquarelle 30w
salutari, m-am gandit sa imi fac un jurnal la acvariul cel nou.

Dimensiuni : 105 (L) x 35(l) x 50(h)


Echipament:
Lumina: 3 x philips 865 30w,1 x osram 830 30w,1 x philips aquarelle 30w
Substrat :
prodac fondovivo + humu plus + humus +4cm pietris de 2-3 mm + 2 cm de pietris balast de 3-4 mm
Filtrare : filtru extern tetratec ex700 + filtru intern 700l/h


Fertilizare : Seraflorena zilnic +co2 bomba

Plante :heterantera zosteriofolia, valisneria, bacopa americana , anubias petite, marsilea hirsuta, Ludwigia repens, Rotala rotundifolia, didiplis diandra

Pesti: 2 Corydoras albino

Nevertebrate : melci maronii





A luat start acum 3 saptamani,scuzati pentru neclaritatea pozelor dar am un panasonic DMC - LS2 si nu e prea bun de nimic


image

Anubiasul a inflorit de vreo 2 zile ,din pacate nu prea mai are frunze pentru ca nu am avut rabdare cu fuzz algae si am tuns-o
trece si tu locatia
salutari si bine ai venit pe forum
Bun venit in gasca
dap superbi discusii tai sa iti traiasca
as fi interesat dar daca nu stiu de unde esti....
 
Forum Index » Profile for eu_florin3l » Messages posted by eu_florin3l
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com