[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Aquanautic
Forum Index » Profile for Aquanautic » Messages posted by Aquanautic
Message
Salut. Ma intereseaza pe mine,pt acvariul facut la birou. Merci.
Ti-am trimis un PM.Merci.
Ceva poze ai putea sa pui, ca sa imi fac o parere.
Ti-am trimis PM. Merci.
Salut. M-a intereseaza pe mine,mi-am facut un acvariu si la birou si vreau sa-l populez cu citiva pestisori. multumesc.
Pret nou 400 ron.
Un prieten vinde un acvariu JUWEL RECORD 96(cu filtru intern si incalzitor)+suportul original,acvariul are 3.5 ani vechime si nu are zgarieturi. Pretul este de 450 ron.
Pentru mai multe informatii si eventual negocieri apelati cu incredere la nr de tel 0723 540 643,Alex.
De la Al-Qaida, de unde din alta parte.
As vrea eu sa adopt cei 7 Hasemania nana si 3 SAE. Multumesc.
La planta agatatoare din pozele 1 si 2 este ceva normal, ii cresc radacini aeriene, dar la arborele de cauciuc este un pic ciudata treaba.
In sfarsit am gasit un sarpe care imi place-Morelia viridis,dar nu si pretul lui.
Ti-am trimis un PM. Merci.
Multumesc ,asta e gagiul,o sa-i vina in curand si gagica, ca sa nu-i fie urat singurel.
Merci pt PM. Pretul de 17 mil este doar pt acvariu, fara masa.
Dar, trebuie sa aiba si filtrul intern si acesta nu se aduce de catre nimeni la noi, doar consumabilele pt el. Apropo spune-ne si noua despre ce magazin este vorba,eventual pe PM, daca sunt originale merita sa cumperi de la ei.
Da, au si Dendrobatidae LINK. Am luat-o de la eiLINK.
Imi cer suze nu vreau sa fac reclama, dar nu stiu cum sa ascund adresa site-ului cu o sagetica sau bulina ca sa nu apara explicit (daca poate cineva sa o mascheze il rog frumos)
Dar sa revenim la subiectul discutiei noastre. Au o gama destul de diversificata pe care o vor inbunatatii cu trecerea timpului si eventual s-ar putea sa aduca si la comanda diverse specii. Preturile cat si stocurile existente se gasesc pe site.
Eu fiind incepator in cresterea reptilelor am ales o specie desertica sau de zone aride care este mai putin pretentioasa la conditiile pe care trebuiesc asigurate. In ordinea cresterii pretentiilor climaterice urmeaza reptilele tropicale,de jungla datorita asigurarii umiditatii, apoi cameleonii.
Nu sunt conditii greu de realizat dar sunt destul de stricte si necesita o grija si o atentie mai mare si amenajarea unui terariu un pic mai costisitor, dar cam toate hobby-urile sunt un pic costisitoare.
Ma descurc destul de bine si usor, zic eu. Singura problema(dar pe care am rezolva-to) este asigurarea hranei vii, diverse specii de viermi, greieri, lacuste, pentru ca se gasesc destul de greu la noi in tara. Ca si in cazul pestilor unele culturi de viermi se pot face de catre fiecare. Nu este indicat sa culegem hrana vie din natura datorita poluarii .
Pe parcurs am sa mai revin cu detalii.
Ce specie sunt? Poti sa pui o poza sau o imagine de pe net? Merci.
Este inca pui, la maturitate sper sa arate asa.image
image
image
 
Forum Index » Profile for Aquanautic » Messages posted by Aquanautic
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com