[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: blackangel0203
Forum Index » Profile for blackangel0203 » Messages posted by blackangel0203
Message
sunt din cluj si am vazut aici pe forum ca apa in cluj e foarte moale. as putea sa pun marmura in acvariu ca substrat sau afecteaza pestii?
stiti cumva unde gasesc java moss sau riccia in cluj?pana acum nu am gasit in nici un pet-shop
[quote="viviparu'"]Nu conteaza ce dimensiune au, conteaza varsta. Nu te lua dupa dimensiune. Daca au fost tinuti inghesuiti in acvariu nu cresc mari.
Incearca si pune-i la reprodus altfel femela poate sucomba[/quote:edab481e6e"]

ok mersi ptr sfat.o sa ii pun sa vedem ce iese
johnny6600 wrote:La florarie ,eu de acolo am luat si le merge bine la plante.Ar fi bine sa cauti turba Pot-Ground ,e cea mai indicata ,se gasea pe la Hipermarketuri.


turba de la florarie nu e tratata(de obicei pe ambalaj scrie sa folosesti manusi, sa nu intre in contact cu pielea...)?e buna si pentru acvarii?sau numai acest fel de turba Potgrond se poate pune in acvarii?
blackangel0203 wrote:acum o luna am luat o femela de betta si saptamana trecuta am cumparat si un mascul.dupa ce am cumparat masculul femela era tot timpul ascunsa prin plante asa ca am luat-o si am mutat-o in alt acvariu.azi am pus-o inapoi si a inceput sa fugareasca masculul dupa care fugea masculul dupa ea. femela e alba cu inotatoarele rosii asa ca nu se vad liniile acelea verticale in schimb se vede papila genitala(nu se vedea pana acum). e prea mica femela daca are 3-4 cm pentru a putea depune?(masculul are aproape 5 cm)


masculul are peste 5 cm scuze ptr greseala
acum o luna am luat o femela de betta si saptamana trecuta am cumparat si un mascul.dupa ce am cumparat masculul femela era tot timpul ascunsa prin plante asa ca am luat-o si am mutat-o in alt acvariu.azi am pus-o inapoi si a inceput sa fugareasca masculul dupa care fugea masculul dupa ea. femela e alba cu inotatoarele rosii asa ca nu se vad liniile acelea verticale in schimb se vede papila genitala(nu se vedea pana acum). e prea mica femela daca are 3-4 cm pentru a putea depune?(masculul are aproape 5 cm)
 
Forum Index » Profile for blackangel0203 » Messages posted by blackangel0203
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com