[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: l3n3a
Forum Index » Profile for l3n3a » Messages posted by l3n3a
Message
De vanzare Aqua Medic AquaStarLight 4x54W T5 Lampa suspendata cu cabluri pentru acvarii cu apa dulce sau marine. Fabricata din aluminiu tratat anticoroziune. Lungime 120cm. Pret 800 RON - negociabil.
Filtru extern JBL Cristal Profi e900
-pentru acvarii cu volum de max. 300 litri sau 120 cm lungime.
-contine medii de filtrare si toate accesoriile necesare
-pre-filtru situat in partea superioara a filtrului pentru curatare rapida
-volum: 7.6 litri
-debit: 900l/h
-putere - 15W
-dimensiuni: L x l x h: 18x21x40.5 cm.
-greutate: 7 kg
-furtune de conexiune
- este folosit de aproximativ un an
- nu are defecte - este in prezent in functiune, se poate vedea

Pret: 200 RON
Tel: 0730.710.548
Caracteristici:

-pentru acvarii cu volum de max. 160 litri sau 100 cm lungime.
-contine medii de filtrare si toate accesoriile necesare
-pre-filtru situat in partea superioara a filtrului pentru curatare rapida
-volum: 6.1 litri
-debit: 800l/h
-putere - 13W
-dimensiuni: L x l x h: 18x21x35 cm.
-furtune de conexiune
-filtru a fost folosit 1 an si putin
-fara defecte

Pret: 200 RON
Doresc sa cumpar creveti - aproximativ 50 buc. Astfept oferte pe PM.
Proiect inchis!
stefanp wrote:Cred ca am vazut imaginile astea si pe facebook.
Bine ai revenit pe forum!
Am sa repet ce am vbit si pe facebook.


Da, sunt si pe fb. Ma bucur ca am revenit.

stefanp wrote:N-ar fi rau dupa ce plantezi sa bagi si niste bile fertilizante in zonele mai dens plantate.
Nu mai tin minte ce fertilizanti ai zis ca vrei sa folosesti. CO2 este?


O sa pun niste bile de la jbl probabil. Este Co2 controlat. Pentru inceput voi incepe fertilizarea cu micro si macro.
Salutare tuturor,

ma bucur sa revin iar pe meleaguri ude. Datorita unor sume de motive am renuntat la acvariul pe care il aveam anterior...insa dragostea de natura, de frumos nu m-a lasat sa stau prea mult timp "plecat".

Am revenit cu noi puteri, noi sperante si vise, pregatit de lucruri mici si mijlocii si poate cu timpul chiar mari.

Cam asta am reusit in linii mari sa fac pana acum:
image
image
image

Daca pe partea de tehnica incerc sa ma adaptez la 2014, la plante nu pot sa zic acelasi lucru. Am momentan ceva de Moss, niste riccia, ceva bacopa caroliana si Staurogyne repens. Scurta lista nu-i asa?

Sunt in cautare de plante...prin urmare daca dai cu coasa prin acvariu...fa-le un pret bun si da-mi un mesaj privat poate "te scap" eu de ele.
8 ani si ceva de cand n-am mai postat pe acest forum...7 ani si ceva de cand am renuntat la acvaristica...dar toate astea s-au terminat. I'm back!
Schimb 2 buc Botia (7-10 cm) cu creveti sau alti pesti. Se pot si vinde pentru cine ii doreste.

image
Toate produsele s-au vandut.
Topicul se poate inchide.
Multumesc.
250 RON = incalzitor + UV + filtru + pompa aer + acvarii (cele 2 mici) + 2 prize programabile mecanice
Salut Alex, mai am disponibile urmatoarele: - incalzitor, UV, filtru intern 700 l/h, pompa aer si 2 prize programabile. Daca te intereseaza ceva da-mi de veste.
Accesorii:
- Incalzitor EHEIM 200 W (cumparat acum o luna - se da impreuna cu bon fiscal si certificat de garantie) - 60 RON
- UV (http://www.aquariumproducts.com.au/catalogue_products.php?prodID=3340&catID=51)- 200 RON
- Filtru intern Resun Titan SP - 2000 l (700l/h) - 30 RON / buc
- pompa aer Resun AC9602 (iesire perdea aer + pietre de aer) - 25 RON
- acvariu carantina 20 L + acvariu carantina (maternitate) 1L - 15 RON

Oferte pt. lichidare stoc:
- incalzitor + UV = 225 RON
- filtru + pompa aer = 45 RON
Momentan nu s-a vandut nimic. Imediat cum se va vinde un produs voi anunta acest lucru.
Din pacate nu pot sa asigur transport in Brasov.
Da, accesoriile enumerate dupa poza se vand separat.
- Acvariu 1500 lungime x550 latime x800 inaltime (~600 l net) home made din sticla Deltaglass 10mm, lipit cu Bison, intarituri fund, transversale, gauri supraplin
- capacul este din 3 bucati detasabile din pal pe care sunt montate momentan tuburi T8 - 7 buc: 5x36W + 2x18W (4 X 36 W Osram Fluora + 1 X 36 W Osram 830 Lumilux + 2 X 18 W Osram 830 Lumilux), 2 programatoare mecanice
- Filtru extern 70l cu 3 compartimente (bureti, inele ceramice) + pompa 1200l/h + Incalzitor inox cu termostat electronic extern 300W
- instalatie de schimb apa la picatura, sistem impotriva inundatiilor
- masa din blat de mobila bucatarie (foarte rezistenta) - plina cu furtune, cabluri, materiale filtrante, plase de prins pestii, teste s.a. lucruri utile acvaristicii

PRET: 800 RON (negociabil - in functie de locatie asigur si transportul)

image

Accesorii:
- Incalzitor EHEIM 200 W (cumparat acum o luna - se da impreuna cu bon fiscal si certificat de garantie) - 60 RON
- UV 24 W (http://www.aquariumproducts.com.au/catalogue_products.php?prodID=3340&catID=51)- 200 RON
- Filtru intern Resun Titan SP - 2500 l (1200 l/h) - 35 RON / buc (2 buc disponibile)
- Filtru intern Resun Titan SP - 2000 l (700l/h) - 30 RON / buc
- pompa aer Resun AC9602 (iesire perdea aer + pietre de aer) - 25 RON
- acvariu carantina 20 L + acvariu carantina (maternitate) 1L - 15 RON
- Prodibio Bio-Digest 2 fiole - 15 RON
... daca mai gasesc ceva revin cu completari.
Se poate inchide topicul.
Multumesc.
Se adauga la vanzare UV 24 W - pret 200 RON - http://www.aquariumproducts.com.au/catalogue_products.php?prodID=3340&catID=51

Sistemul UV a fost folosit 5 ore de persoana de la care am cumparat acvariul. Eu nu l-am folosit niciodata pentru ca nu am nevoie de el (l-am pus acum la proba un minut si functioneaza perfect).
Reducere! Toti scalarii 200 RON (pentru unele locatii transportul este gratuit de exemplu Craiova, Tg. Jiu, Pitesti si altele)

image
 
Forum Index » Profile for l3n3a » Messages posted by l3n3a
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com