[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: guleag
Forum Index » Profile for guleag » Messages posted by guleag
Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm topics.get(post.topicId) is undefined. It cannot be assigned to topic The problematic instruction: ---------- ==> assignment: topic=topics.get(post.topicId) [on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm] ---------- Java backtrace for programmers: ---------- freemarker.core.InvalidReferenceException: Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm topics.get(post.topicId) is undefined. It cannot be assigned to topic at freemarker.core.Assignment.accept(Assignment.java:111) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.IteratorBlock$Context.runLoop(IteratorBlock.java:167) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:428) at freemarker.core.IteratorBlock.accept(IteratorBlock.java:102) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.Environment.process(Environment.java:199) at freemarker.template.Template.process(Template.java:259) at net.jforum.JForum.processCommand(JForum.java:262) at net.jforum.JForum.service(JForum.java:228) at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:717) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:290) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at fr.xebia.servlet.filter.ExpiresFilter.doFilter(ExpiresFilter.java:1243) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at net.jforum.util.legacy.clickstream.ClickstreamFilter.doFilter(ClickstreamFilter.java:59) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at org.apache.catalina.core.StandardWrapperValve.invoke(StandardWrapperValve.java:233) at org.apache.catalina.core.StandardContextValve.invoke(StandardContextValve.java:191) at org.apache.catalina.authenticator.AuthenticatorBase.invoke(AuthenticatorBase.java:433) at org.apache.catalina.core.StandardHostValve.invoke(StandardHostValve.java:128) at org.apache.catalina.valves.ErrorReportValve.invoke(ErrorReportValve.java:102) at org.apache.catalina.core.StandardEngineValve.invoke(StandardEngineValve.java:109) at org.apache.catalina.connector.CoyoteAdapter.service(CoyoteAdapter.java:286) at org.apache.coyote.ajp.AjpProcessor.process(AjpProcessor.java:437) at org.apache.coyote.ajp.AjpProtocol$AjpConnectionHandler.process(AjpProtocol.java:366) at org.apache.tomcat.util.net.JIoEndpoint$Worker.run(JIoEndpoint.java:447) at java.lang.Thread.run(Thread.java:619) Messages posted by guleag
Message
Capacul îl fixez foarte greu... Este destul de fest.
Mereu verific sa se aseze cat mai bine, dar se prelinge apa destul de multa.
O sa testez cu vaselina.
Acum îmi amintesc ca citisem pe un post mai vechi ca cineva o foloseste mereu pentru a mentine cauciucul garniturii.
Multumesc pt info.
Din pacate canistra curge pe la garnitura.
Peste tot este stoc zero.. Are cineva vreun furnizor cu o garnitura în stoc?
Si pompa scoate un usor zdranganit. Cred ca e din rotor.
Dar pana nu rezolv cu garnitura nu o pot amorsa sa îmi dau seama daca lucreaza.
cosmin_ruz wrote:
Gabi C wrote:Alta specie care mie mi-a placut mult de tot sint Melanotaenia Boesemani. Mi se par exceptionali , in special masculii. Intr-un bazin mare cum ai tu s-ar simti perfect.

Da..cunosc .
In ultima jumatate de an , inainte de a opri acvariul am avut 4 bucati...superbi. Buna idee

cosmin_ruz wrote:
cosmin_ruz wrote:Tetrazonele verzi nu le plac copiilor!?
cred ca ma pot impune. eu pe aia ii stiam..pe aia ii prefer
Pasiune.. Boala... Nebunie... Nu o pot defini exact...
Bine v-am regasit!!
În 2013 an dezactivat acvariul... Dar nu l-am înstrainat. Pasionatii stiu de ce!!
De ieri l-am readus pe pozitie.
Dimensiuni 120/40/50
Pompa externa fluval 404. Momentan fara nici un filtru în canistra, trebuiesc achizitionate.
Nu voi mai pune si sistemul CO2.
Voi pune doar pietris quartz..poate ceva sub el, dar nu în cantitati mari.
Vreau ceva plante easy.
Am si câteva mopane ce au stat pe uscat ani buni.... Daca le oparesc oare sunt oki..?!
Am capac Waterhome, trebuiesc înlocuite tuburile... Ce îmi recomandati?
Locuitori?!?!
2-3 ancistrusi.. În rest
Oscilez între un acvariu cu tetrazona (mereu mi-am dorit un acvariu cu ei) sau molly si platy (alta feblete mai veche)
Am vazut acei tetra glow... Clar ca îti fura ochiul(cel putin pe copii i-a fascinat complet..deja am primit lista care si ce culori îsi doresc) ... Dar... Nu sunt prea multe detalii despre ei.. Ramân asa colorati? As vrea sa vad un acvariu cu câteva bucati maturi.
Cu cine i-as mai putea invecina pe acesti tetra glow? Neoni?
Ca si numar 15, maxim 20 de locuitori.
Stiu ca tetra se simt bine în grup mai mare... Dar cred ca 10 ar fi suficienti.
Astept pareri si sfaturi..
Multumiri anticipate.
mda...eu stiu ca nu e mopan...binenteles ca asa am luat si eu o teapa...o am si acuma in bazin dar nu e mopan
parca mopanul e cel in doua culori.....asa e si al tau?
de la melc e sigur...pana aici am avut si eu..dar de aici niciodata nu am reusit sa scot ceva ...unii zic ca trebuie sa stea in zona in care pot fi usor stropite de la filtre..sa fie mereu umede dar nu inundate..ce sa zic..nici nu am citit prea mult despre asa ceva
daca folositi serviciul Coletaria Anuntata ajung in maxim 48 ore...daca mai alegi tot acolo si factaj iti vin direct acasa..
in 48 de ore nu cred ca ar fi probleme ..
roby wrote:hai sa-ti explic cam cum e pe aici pe la magazine....toti incearca sa te insele si sa-ti vinda marfa de calitatea a 3 nici macar de a 2

atunci hai sa vezi cum e pe acasa..calitate ! unde? nicaeri
e efectiv la fel ..ce nu intelegi tu aici e ca asta e sufletul comertului..nu esti obligat sa cumperi...
si eu m-am tot chinuit cu magazinele cam la orce produs imi doream..
nu il gaseam la vanzare..luam detalii de pe net si mergeam pregatit si faceam comanda..in prealabil il lasam sa imi explice ca e mult mai rau ce vreau eu si ca nu e bun ..atunci sustineam ca daca e mai rau e mai ieftin si imi doresc aia :-) sa vezi fete la ei dupa
de la 30l la 80l si apoi la 120l poate

ia si pune mana si fa direct unul mare..ca te vei chinui periodic sa tot maresti..iar cheltuielile is destul de mari

deci make a big one
siliconu` wrote:Da` la un capat al trafului sunt 4 legaturi, nu-s insemnate intrarile si nici iesirile.Cum il leg?


stiu ce vrei sa spui.....cele 4 gauri unde trebuie introduse firele
doar in 2 bagi fire...sunt oarecum unite intre ele...2 in stanga si 2 in dreapta....folosesti cate o gaura din fiecare grup...spor la treaba
[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 

Information
 

An error has occurred.

For detailed error information, please see the HTML source code, and contact the forum Administrator.

Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm
topics.get(post.topicId) is undefined.
It cannot be assigned to topic
 
Forum Index
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com