[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: alien
Forum Index » Profile for alien » Messages posted by alien
Message
Butelie Dennerle de 2l cu reductor aqua medic. Ambele au fost depozitate si nefolosite. Butelia a fost umpluta in vara asta si este plina. Reductorul a fost foloolosit aproximativ 1 an. Se vand impreuna pret 330 ron optional cine cumpara poate daca doreste sa cumpere un solenoid JBL cu 70 ron.
Multumesc
Salut,

Am un acavriu vechi sticla in stare buna cumparat din Hornback cu dimensiuniile 80 lungime 45 inaltime si 35 adancime. In schimb capacul nu este in starea buna s-a copt unde erau prinse neoanele si va trebui refacut.
Ofer substrat si incalzitor daca se doreste. Predare personala in bucuresti.

Astept oferte prin PM daca sunt persoane interesate.
Salut,

Vand o butelie Dennrele de 1,5kg care tocmai s-a golit. Reductor AquaMedic ca si nou. Electrovalva JBL.
Toate in stare foarte buna.

Pret 600 RON.
Au plecat de la mine cei 3 pestisori. se poate inchide
Valabil! pt. acvariu min 150l
Salut,

Donez cei trei pesti din imagine pentru cineva din Bucuresti.

Sunt de aprox 10cm asa ca o sa vreau ceva detalii despre noua lor casa. Sunt pentru un acvariu mare.

Salut,

Dau o femala scalar pentru ca a devenit violenta si isi bate fostul partener, are aproximativ 1an si ceva luni.

Pretul 10 RON.
Informatie mai completa decat ce a postat baj nu cred ca vei mai primi, deoarce e tot ce trebuie.
Astepti si speri sa nu ii manace , sau scoti pesti din acvariu si lasi pui singuri.

De studiat cu atentie:
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/26157.page
Poate te ajuta link-ul http://www.jbl.de/en/online-hospital pentru identificarea bolii si a tratamentului.
La o cautare rapida am gasit pe net un acvariu Eheim Aquastar 60 la 459RON (proabil se gaseste in Hornbach) se incadreaza in buget dupa o perioada vei sti daca vrei sau nu un acvariu mai mare.
Ca timp alocat saptamanal este suficient 1h max 1h30min + plus cateva minute zilnic.
Eu am un acvariu din hornbach de 126l. Si confirm problema sub iluminarii. Ma gandesc serios sa ii fac un capac am cumparat un balast electronic, neoane mai am nevoie doar de un plan si un impuls, pana atunci ma multumesc cu capacul lui . Deci concluzie daca iti iei un acvariu echipat la un moment dat s-ar putea sa nu iti convina ce iti dau si sa schimbi filtru intern cu unul extern, capacul. Gaseste pe cineva cu mana buna si roaga-l sa iti lipeasca un acvariu dupa care confectioneaza un capac, asta pentru orice acvariu cu o lungime de 80cm sau mai mult. Daca vrei un acvariu mai mic poti sa mergi pe unul gata echipat la care eventual sa ii faci ceva modificari dupa nevoi.
Salut am revenit pe forum dupa o lunga absenta.

Am un mascul care a ramas fara pereche. Caut o femela cu varsta de aprox 2-5 ani care sa ii ofere companie.

Mersi.
Inca o reducere 160 RON.
Reducere de pret 170 RON !!

Sa mai mentionez ca e super ocazie iar ca acavariul este de firma si se prezinta in stare exectionala are capac si instalatie de iluminat noua cu neon folosit 0 ore. Nu ai ce sa iti doresti mai bine de atat, oferta fara concurenta !
Nu, am la el decat ce se vede, accesori probabil te referi la filtru si incalzitor. Cred ca e mai bine asa, fiecare poate sa isi aleaga solutia optima pentru el.
Salut,

Am primit de la un prieten un acvariu, nu il mai foloseste pentru ca s-a mutat din Bucuresti. Acvariu este modelul Tetra AquaArt 60 l / acesta avea sistemul de iluminat defect asa ca am cumparat (de la marbotrade) un Balast electronic Osram QT - ECO 1x18-24 + neon 15W 865 + socului rezistente la apa (numai instalatia de iluminat m-a costat 70 de RON) deci totul nou pe parte de iluminare este NOU.

Acvariu din sticla de 5 mm Dimensiuni: 57 x 35 x 30 cm.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/593/dsc00105av.jpg/]image

Ofer bonus un decor mai exact:

image

PRET 200 RON

Astept mesajele voastre aici sau pe PM, deasemenea la cerere daca sunteti interesat pot efectua fotografi la o rezolutie inalta.
Am stabilit o intalnire cu Antoniot l-am asteptat 15 minute si nici urma, nici macar un telefon nu a dat, deci neserios.

Ulterior m-a contactat mi-a spus ca a avut probleme si nu a putut ajunge

Mai am de dat Utricularia (cantitate mai mica 2x2) = gratis // Riccia iarsi gratis si micrantemoides 1leu firul
Utricularia graminifolia rezervat pentru Antoniot
Ok , cine se deplaseaza in Crangasi o sa primeasca. // Primul venit primul servit.
Va multumesc pentru interes.
 
Forum Index » Profile for alien » Messages posted by alien
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com