[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: florin0_2001
Forum Index » Profile for florin0_2001 » Messages posted by florin0_2001
Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm topics.get(post.topicId) is undefined. It cannot be assigned to topic The problematic instruction: ---------- ==> assignment: topic=topics.get(post.topicId) [on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm] ---------- Java backtrace for programmers: ---------- freemarker.core.InvalidReferenceException: Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm topics.get(post.topicId) is undefined. It cannot be assigned to topic at freemarker.core.Assignment.accept(Assignment.java:111) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.IteratorBlock$Context.runLoop(IteratorBlock.java:167) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:428) at freemarker.core.IteratorBlock.accept(IteratorBlock.java:102) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.Environment.process(Environment.java:199) at freemarker.template.Template.process(Template.java:259) at net.jforum.JForum.processCommand(JForum.java:262) at net.jforum.JForum.service(JForum.java:228) at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:717) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:290) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at fr.xebia.servlet.filter.ExpiresFilter.doFilter(ExpiresFilter.java:1243) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at net.jforum.util.legacy.clickstream.ClickstreamFilter.doFilter(ClickstreamFilter.java:59) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at org.apache.catalina.core.StandardWrapperValve.invoke(StandardWrapperValve.java:233) at org.apache.catalina.core.StandardContextValve.invoke(StandardContextValve.java:191) at org.apache.catalina.authenticator.AuthenticatorBase.invoke(AuthenticatorBase.java:433) at org.apache.catalina.core.StandardHostValve.invoke(StandardHostValve.java:128) at org.apache.catalina.valves.ErrorReportValve.invoke(ErrorReportValve.java:102) at org.apache.catalina.core.StandardEngineValve.invoke(StandardEngineValve.java:109) at org.apache.catalina.connector.CoyoteAdapter.service(CoyoteAdapter.java:286) at org.apache.coyote.ajp.AjpProcessor.process(AjpProcessor.java:437) at org.apache.coyote.ajp.AjpProtocol$AjpConnectionHandler.process(AjpProtocol.java:366) at org.apache.tomcat.util.net.JIoEndpoint$Worker.run(JIoEndpoint.java:447) at java.lang.Thread.run(Thread.java:619) Messages posted by florin0_2001
Message
Am fost la Animax-ul de pe Turda, de unde am cumparat filtrul si baiatul de acolo a ridicat din umeri. Am facut o incercare si la magazinul online, am vazut ca au rotor pentru Fluval 304. Poate aduc si de 404. Astept raspuns de la ei. O sa incerc si la Zoomania. Multumesc frumos!
Salut!

Asa cum spune si titlul, caut sa cumpar un rotor pentru Fluval 404. Am fost pe la magazinele de pe Turda, Campia Libertatii si la Hornbach. Nu am gasit pe nicaieri piese de schimb. Daca stiti vreun magazin cu piese sau daca are cineva vreun rotor de la vreun filtru stricat il rog sa imi dea de stire!

Multumesc frumos!
Rog un admin sa imi stearga postul anterior. Am vrut sa dau pm dar am dat click din graba pe postreply (si mi-am dat si numarul de telefon acolo).
Multumesc anticipat!!!
Am si eu Fluval 404 si nu e zgomotos. A fost la un moment dat, si desfacandu-l am constatat ca axul rotorului avea o ciobitura minuscula in capatul de sus. L-am pus invers, adica cu capatul ciobit in jos, unde intra intr-o piesa mica de cauciuc, si merge la fix. Verifica si asta, pe langa faza cu bulele de aer din interior. Ca sa scoti aerul poti sa il si inclini putin in timp ce merge. Eu sunt super multumit de el. Mai mult zgomot imi fac ventilatoarele de pe capac (nu ele in sine ci curentul de aer care circula) decat filtrul.
Ceva noutati? :-)
Confirm cele doua tuburi pe care am spus mai sus ca le vreau. Se mai aude ceva?
As dori si eu doua. Multumesc frumos!!!
Tot ala mecanic e de baza. La mine functioneaza de cateva luni fara sa ma ating de ele. Am trei.
[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 

Information
 

An error has occurred.

For detailed error information, please see the HTML source code, and contact the forum Administrator.

Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm
topics.get(post.topicId) is undefined.
It cannot be assigned to topic
 
Forum Index
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com