[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Sebastian Costin
Forum Index » Profile for Sebastian Costin » Messages posted by Sebastian Costin
Message
Sa ma fac inteles de la inceput:
Sunt bucuros ca am participat, sunt incantat de pozitia ocupata
Ca orice om, am fost putin iritat de faptul ca au schimbat pozitia dupa afisarea rezultatelor si e normal ca am facut unele comparatii (insa pana la urma ei au jurizat, nu poate tine seama de viziunile mele in ce inseamna aquascaping)
Apoi, ceea ce spui tu acolo este adevarat. Nu am pretins un loc pe podium pentru ca bazinul meu nu era matur. Am inteles perfect ce spui si stiu ca cel mai important este sa inveti (si o faci cel mai bine din greselile tale - daca sunt ale altora iesi mai bine) Nu voi renunta la a participa pentru ca asta imi pute a lasitate mai ales ca acvaristica (aquascapingul - atunci cand iese) o fac pentru mine in primul rand.
Iti multumesc pentru comentariu, e unul constructiv iar daca e putin mai intepat ... nu e genul meu sa reactionez nervos pentru ca doar eu am de pierdut
Porcu wrote:Felicitari pentru acvariu, pentru plantele frumoase .

Un comentariu remarcabil al unuia din juriu la acvariu' de pe primu' loc: Possible improvement - a toy airplane flying over the tall mountains. ....... pun pariu c-o s-apara in curind ciobanasi cu oite, avioane, telescaune ....... si-o sa fie bine punctate .......


Iti multumesc. E remarcabil ca doar a punctat cu 165p.
Asta este, ei au organizat, ei au votat, e tara lor. Nu am ce sa-i fac daca nu gaseste nici un motiv/impresie de excitare
Va multumesc pentru urari. Eu chiar sunt bucuros pentru locul obtinut, chiar daca initial au afisat acvariul la pozitia 4.
alber wrote:Felicitari si din partea mea, Sebastian.
Ma bucur pentru pozitia obtinuta de tine. Daca chitrosul de Kraltchev ar fi dat mai multe puncte (de altfel a dat cel mai mic punctaj, iar comentariul a fost carcotit) lucrurile ar fi stat altfel. Dar ma rog. Vad ca si Knott a avut un mic comentariu, dar macar n-a depunctat asa d erau ca sus mentionatu.
Oricum, inca odata primeste te rog felicitarile mele.

Da, e mare diferenta intre comenturi, insa apreciez enorm:

"A real nice piece of art! Congratulation for this real nice layout..'' - Oliver Knott

''An excellent island composition. The textures work very well and the small pieces of wood add interest.'' -George Farmer

Cred ca aceste doua citate fac toti banii
Sebastian Costin wrote:http://ibac.eu/listr.php?lang=en este linkul cu rezultatele finale la IBAC 2011. Am fost clasat pe locul 4.

Trebuie sa rectific, locul 5
http://ibac.eu/listr.php?lang=en este linkul cu rezultatele finale la IBAC 2011. Am fost clasat pe locul 4.
Sebastian Costin wrote:Super reducere pentru tot ansamblul!!!
1.Acvariu 120x50x50 sticla de 10 cu intarituri longitudinale
2.Mobilier pe dimensiune, culoare wenge, cu spate si fund plin:
3.Lampa suspendata de fabrica 2x150W HQI 6500k, 2x54W T5, 2xMoon light
4.Filtru extern Tetratec EX1200 cu medii de filtrare incluse: 315
5.Filtru extern EHEIM 2228 medii de filtrare incluse si Lily-pipe EX surface extractor IN
6.Butelie CO2 de 7kg, din aluminiu: 300 lei, cu protectie robinet si cauciucuri (este plina acum)
7.Reductor presiune 2 manometre Dennerle si reglaj fin
8.Filtru UV 18W resun
9.Reactor extern cu randament excelent + bioballs
10.Lily-pipe in/ex diametru 17

La cele de mai sus se acorda bonus un PH controler WEIPRO cu sonda JBL = pret total 2250 lei (plus transport)



pret nou pentru tot ansamblul 2000lei. Nu este valabil pentru piese individuale
tzolly wrote:dimensiuni: 80x25x25 cm
substrat: jbl monato(proasta alegere) + jbl aquabasis + pietre marunte


Si eu folosesc Manado insa nu l-am amestecat cu nimic, cu timpul pietrele marunte sa vor lasa sub Manado, acesta din urma fiind mult mai usor.
La dimensiunile pe care le-ai spus as incerca sa renunt cat mai mult la plantele cu de talie mare si as tinde sa-l ''gazonez'' cat mai mult.
image


Anubiasi astia stiu sa faca tufe frumoase. Rabdarea, ca mai tot in acvaristica, iti aduce pana la urma satisfactii.
@lacusta77 - Sa fie!
Radu.U - O evolutie este, insa nu stiu daca e chiar impresionanta

Va multumesc pentru aprecieri. Mai este inca de munca. Sunt cel putin doua neajunsuri:
-gazonul nu este matur
-nu am reusit sa fac rost de o lampa care sa-mi lumineze backgrounul din spate si am fost nevoit sa mut lampa hqi pana la perete, fapt ce a determinat accentuarea umbrei. in realitate bazinul este suficient de luminat incat sa nu fie impact atat de mare intre zonele luminate si cele mai putin liminate
S-a mai maturizat astfel ca, multumita unor colegi de pe forum, am reusit sa inscriu acest bazin la concursul international IBAC.

image
Salut, arata foarte frumos, parca-mi trage si mie inima la atat de multe culori...
Sa ai spor
Super reducere pentru tot ansamblul!!!
1.Acvariu 120x50x50 sticla de 10 cu intarituri longitudinale
2.Mobilier pe dimensiune, culoare wenge, cu spate si fund plin:
3.Lampa suspendata de fabrica 2x150W HQI 6500k, 2x54W T5, 2xMoon light
4.Filtru extern Tetratec EX1200 cu medii de filtrare incluse: 315
5.Filtru extern EHEIM 2228 medii de filtrare incluse si Lily-pipe EX surface extractor IN
6.Butelie CO2 de 7kg, din aluminiu: 300 lei, cu protectie robinet si cauciucuri (este plina acum)
7.Reductor presiune 2 manometre Dennerle si reglaj fin
8.Filtru UV 18W resun
9.Reactor extern cu randament excelent + bioballs
10.Lily-pipe in/ex diametru 17

La cele de mai sus se acorda bonus un PH controler WEIPRO cu sonda JBL = pret total 2250 lei (plus transport)
Sebastian Costin wrote:
Aquarium;374724 wrote:Inca nu se da batut

image


Am sa o fac si pe asta, ce va fi va fi
Promit sa-i trag o fotografie pe cinste
Aquarium;374724 wrote:Inca nu se da batut

image
Se acorda 10% reducere la produse.
Vand acvariu 300l + Mobilier+ lampa HQI +2x filtre externe + CO2 + UV

In ideea unui upgrade vand acvariu open top 300l cu dotari:
1.Acvariu 120x50x50 sticla de 10 cu intarituri longitudinale: 400 lei
2.Mobilier pe dimensiune, culoare wenge, cu spate si fund plin: 250 lei
3.Lampa suspendata de fabrica 2x150W HQI 6500k, 2x54W T5, 2xMoon light: 900lei
4.Filtru extern Tetratec EX1200 cu medii de filtrare incluse si Lily-pipe in/ex: 350 lei
5.Filtru extern EHEIM 2228 medii de filtrare incluse si Lily-pipe EX surface extractor IN: 450 lei
6.Butelie CO2 de 6kg, din aluminiu: 300 lei
7.Reductor presiune 2 manometre cu electrovalva si reglaj fin: 350 lei
8.Filtru UV 18W: 250lei
9.Reactor extern cu randament excelent + bioballs: 150 lei

Pretul pe ansamblu este de 3400 lei la care fac o reducere de 400 lei + bonus decorul si un incalzitor intern
Preturile nu includ transport. In judetele limitrofe orasului meu se include transportul cu conditia platii unui avans de 40%.

Am scris preturile in ideea ca nu voi reusi sa-l dau pe ansamblu. Il desfac doar daca am comenzi pe bucati de minim 50% din pretul intreg.
Daca aveti intrebari va rog sa le postati aici. Preturile nu sunt negociabile.
Deocamdata nu mai am poturi de HC disponibile.
Va anunt in acest topic la momentul cand scot seria urmatoare
ce mult conteaza aparatul Succes Radek. Asteptam un ansamblu cu filtrul de polarizare
Hemianthus callitrichoides cuba - pot 4x4 cm - [POZA] - pret 12lei + taxe de expeditie

Comanda minima 30lei
Se trimite prin posta doar daca vreme o permite
 
Forum Index » Profile for Sebastian Costin » Messages posted by Sebastian Costin
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com