[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: ugarit5
Forum Index » Profile for ugarit5 » Messages posted by ugarit5
Message
Oare viviparii astia sunt comestibili? Si asta e prea prost sa ii creasca el insusi
Hidrele razuite vor creste in numar si mai mare,nu incercati sa indepartati aceste animale in mod mecanic
Foarte interesant acvariul,unul dintre cele mai unice vazute in ultimul timp
oare poti sa iei praziquantel veterinar si sa combini in mancare la pesti?
Sa inteleg ca schimbi toata apa din acvariu deodata? Asta este foarte rau,trebuie sa schimbi doar o parte la cateva zile... O poza cu acvariul putem veda si noi? Esti sigur ca are 5 L? este foarte putin,minimul care l-am intalnit in comert este 8 L,poate tii minte gresit volumul
Acesta este motivul,am luat si eu betta de la animax si a murit in 2 saptamani. Primele 2 sapt totul bine frumos,apoi o zi era un pic apatic si statea pe fund,a doua zi era mort si albit pe fundul acvariului
De unde ai luat betta? de la ce magazin zic
Daca introduci boli sau cine stie ce paraziti in acvariu? In rest foarte interesant experimentul,imi aminteste de biosferele acelea din borcan
Pare o problema de prea multi nutrienti in apa,probabil prea multa mancare. Folosesti fertilizanti?
Fanii eheim sunt echivalentul acvaristic al fanilor apple
sera aquatan este f bun ca conditioner de apa
Alta viata... Arata foarte bine. Care va fi populatia?
Dupa cum spune titlul,vand laser pointer putenic care arde majoritatea materialelor intalnite (inclusiv aiptasia!)
Date tehnice:50.000 mW, 450nm
Vine cu baterii si incarcator.
Pret special pentru forumisti :550 lei.
Doar in Bucuresti,detalii in PM.

https://www.olx.ro/d/oferta/vand-sau-schimb-laser-puternic-care-arde-IDhlFcj.html?bs=olx_pro_listing
Filtrul este ok. Ce temperatura ai in casa? Nu cred ca ai nevoie de incalzitor in iulie... (daca nu cumva locuiesti la munte
Filtru cascada,nu face curent si nu ocupa spatiu in acvariu. daca conditionezi apa si faci schimburi regulate de apa,nu trebuie sa faci nimic altceva. Nu suprahrani! 2-3 bobite o data pe zi e suficient
4 litri este un spatiu decent (nu ideal),doar pentru un betta,daca ii oferi conditiile necesare (filtru,plante,schimburi regulate de apa)
Ce filtru ai in acvariu? De cat timp ai pestele? Ai efectuat ciclarea acvariului inainte de a aduce pestele?
Ia Anubias,planta super-rezistenta,nu necesita multa lumina si fertilizare deloc
Taierea catorva frunze mai pricajite pt stimularea cresterii. Vezi ca ti-am trimis mesaj in privat.
Cand plantezi iti recomand sa tai un pic varful radacinilor plantei,stimuleaza cresterea radacinilor in momentul plantarii
 
Forum Index » Profile for ugarit5 » Messages posted by ugarit5
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com