[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Yocosmin2010
Forum Index » Profile for Yocosmin2010 » Messages posted by Yocosmin2010
Message
Am 20 de pachete cu câte 90mL copepode vii.
Pre?ul este de 5Ron punga.
Skimmerul a ajuns la Colegul Tixi.
Mul?umesc pentru g?zduire
In ciuda faptului ca eu consideram ca am suficiente capopode in acvariu Dup? ce am primit un mandarin am realizat ca nu e a?a ?i mi am dat seama tocmai când acesta a intrat intr o faza de latenta din cauza foamei.
Acum încerc sa l pun pe picioare ?i l am separat de ceilal?i pe?ti dar as avea nevoie sa cump?r ceva capopode Asa ca dac? are cineva sau ?ti?i de unde as putea sa cump?r a?tept mesaj.
Mul?umesc.
Pre?ul este de 250 RON.
Vând sau schimb (preferabil cu pompa de valuri) Skimmerul BM C3.5 in stare perfecta de func?ionare. Vreau sa l dau deoarece l am înlocuit cu un ReefSkim 500. A?tept ofertele in privat.
Dac? dore?ti pot sa ti dau eu Caulerpa Prolifera Te pot ajuta cu cea mai mare placere daca ai nevoie nevoie.
Pana la urma s a dovedi ca era doar exoscheletul. M am holbat o ora la bazin nici urma de crab. Se ascunde foarte bine aparent daca nu l am vazut in ultimele 8luni de cand am b?gat piatra vie.
Cred ca este un crab întreg mort. Ma intereseaza in principal daca este reef safe
Salut Nu stiu daca am încadrat bine topicul dar am gasit un crab mort in acvariu Nu era atât de grav daca aveam crabi in acvariu dar asa am r?mas surprins. Nu seam?n? deloc cu un hermit Aduce mai mult la forma cu un Emarald crab.
Are cineva idee ce specie este Daca d?uneaz? Si cum as putea sc?pa de El/Ei in cazul in care este nevoie?
" alt="image" />
" alt="image" />
Multumesc mult.
Vand lampa T5 aquamedic 4x 54W. Lampa are lungimea de 120cm si nu am la ea picioarele de fixare pe acvariu si nici cablurile de suspendare. Are lipit? pe ea o band? led albastra folosita drept monlight care se poate da jos foarte usor. Cred ca are tuburi osram 865 toate perfect func?ionale aproape noi. Pretul 500Ron dar accept si oferte de schimburi cu lucruri ce tin in special de acvaristica marina.
Felicitari pentru decizia luata. Din pacate nu prea pot ajuta cu sfaturi Nu am ajuns inca la acest nivel Dar pot spune ca astept cu nerabdare sa vad cum va evolua proiectul dvs. Sunt sigur ca daca bugetul nu este o probleme si principalul lucru pe care se pune accent este calitatea o sa iasa un acvariu exceptional. Succes si astept update-uri despre proiect.
Toate cele bune.
Imi pare rau pentru pierdere. Era un exemplar super frumos.
O sa ai mai mult noroc cu urmatorul.
V am trimis un mail Multumesc mult
Buna ziua Mi ar prinde bine niste cheto daca m a-?i putea ajuta Stau tot in crangasi Toate cele bune.
Buna Seara V am trimis un mesaj privat Sunt interesat de acvariu.
Fratele mai mic al prietenei mele a venit de la mare si s a hotarat sa aduca cu el 5 Hermiti intr o sticla de 0.5 litri. A realizat ca nu au sa supravietuiasca prea mult si asa m am ales cu ei. Timp de 5 ore au fost aclimatizati la picatura si vad ca nu au fost probleme.Acum intrebarea este Sunt ReefSafe? Ce probleme pot avea daca ii bag in bazin?
PS:Imi e prea mila da ei ca sa ii las sa moara Si nu prea am posibilitatea sa ajung pana la mare sa i duc inapoi.
Toate cele bune.
Datorita faptului ca acvariul meu este inca fraged si am pierdut 2 hermiti m am hotarat sa i gasesc lui "Mircea" o casa mai buna. Nu stiu ce specie este exact.Tin sa mentionez ca nu vine cu anemona de pe cochilie. As aprecia daca as primi la schimb un micut frag dintr un coral un melc sau alte lucruri ce tin de acvaristica marina si m ar putea ajuta. Astept PM
Snapchat-11813602747c2cd.jpg
M am tot uitat si eu la poze si din pacate cred ca aveti dreptate. Acum este undeva in bazin si o tot caut dar nici urma de ea.
Nu au naparlit... Au ramas 2 cochilii goale in plus din pacate .
Stie cineva ce specie este Hermitul din poza? Azi de dimineata am gasit ceilalti 2 hermiti(Clibanarius Digueti) morti in afara cochiliei Aseara nu aveau nimic erau foarte activi Parametrii apei sunt ok. Am pus in acvariu alte 5 cochilii Si le tot schimbau.
 
Forum Index » Profile for Yocosmin2010 » Messages posted by Yocosmin2010
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com