[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: pestisorul de aur
Forum Index » Profile for pestisorul de aur » Messages posted by pestisorul de aur
Message
Inca cateva poze
pentru donatii de pesti trebuie sa postez la rubrica donatii?
Locul acvariului nu e aici,o sa ii fac un stand din profile de fier
Scuzati diacriticele
O s? încep un nou setup dar ce s? fac cu pe?tii c? mureau dac? nu îi puneam în acvariu..
am reusit
image

Lucian: ti-am editat eu link-ul sa se vada poza (selectezi link-ul si apesi pe butonul [Img] din meniul de deasupra ferestrei de editare)
nu stiu sa pun poze...help
pun si niste poze cu precizarea ca am primit pesti si trebuie sa donez majoritatea din ei ca sunt prea multi..
revin cu mici detalii:capacul acvariului este din sticla,deci neoanele imi ocupa 5 cm din inaltimea totala la care mai adug substrat de 5 cm,ramane 40 cm inaltime,deci un total de aprox 80 litri,neoanele sunt 2x18w,1 de 6500k si celalalt 10000k,e ok lumina?
multumesc pentru pentru raspunsuri,in legatura cu filtrarea,nu am,dar daca se poate niste sugestii.am doar filtru intern hailea 400l/h,stiu ca ar trebui unul extern,dar de care?lumina sper sa o pot rezolva prin inlocuirea celei existente cu 2x36w,cred ca ar fi ok,pentru inceput,nu?
as dori pentru inceput plante easy,substrat turba cu nisip deasupra ce imi recomandati?
multumesc pentru primirea calduroas,imi spui te rog e suficienta lumina ce o am 2x18w t8?
salutare tuturor,detin un acvariu cu urmatoarele dimensiuni:650mm x 400mm x500mm,la care se adauga un capac cu doua neoane 2x18w t8 10000k,e un nou inceput dupa alte doua esuate cu acvarii mai mici,va rog sa imi dati idei in legatura cu plante,substrat si alte detalii pentru a nu da gres din nou ,sunt pasionat de acvaristica dar vreau sa invat mai mult,si sa am un acvariu ordonat

 
Forum Index » Profile for pestisorul de aur » Messages posted by pestisorul de aur
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com