[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: mosu
Forum Index » Profile for mosu » Messages posted by mosu
Message
Nothobranchius rubripinnis sau alti nothobranchius gasesc undeva de cumparat ?

Din pacate suntem sub NDA, nu putem sa mai oferim informatii.
dan.pavelescu wrote:Un Tidal 75 mi-ar fi de folos, dar daca se poate in ianuarie.
Multumesc!


cred ca iau si pt mine

Ne pregatim de un import (poate chiar saptamana urmatoare),

Aducem Aquavitro si noua sare Seachem Vibrant Sea
http://www.seachem.com/vibrant-sea.php


Aquavitro Salinity 15.87kG + La alegere intre Seachem Reef Dip si Seachem Reef Glue 289 RON



Seachem Vibrant 23kg Box 330 ron
Seachem Vibrant 6.2kg Box 100 ron

(TVA inclus)
Pentru precomenzi 10% discount..
In limita stocului


Cineva interesat de http://www.seachem.com/tidal-filters.php ?
1) Website-ul acvariu.ro isi rezerva dreptul de a restrictiona publicitatea (directa / indirecta sau mascata).
2) Publicarea de texte, imagini si filme cu caracter publicitar (explicit sau ascuns) se sanctioneaza prin editarea postului, prin stergerea materialului sau chiar a intregului topic. In cazurile "speciale" se poate ajunge pana la banare.
3) Se interzic anunturile regulate de vanzare en-gross, de tipul: "vand 20 de specii de plante", "vand 20 de specii de pesti", "vand 30 de incalzitoare", etc.
4) Sunt permise anunturile de "mica publicitate" si "ocaziile": "desfiintez acvariul si vand totul", "vand 10 pui de scalar", "vand o pompa de valuri", "vand o lampa", etc.

Echipa de moderare/administrare poate edita, modifica, sterge orice topic care incalca aceste reguli.
Nu este tolerata prezenta userilor a caror singura activitate pe forum se rezuma la postarea anunturilor de vanzare en-gross.

1) Website-ul acvariu.ro isi rezerva dreptul de a restrictiona publicitatea (directa / indirecta sau mascata).
2) Publicarea de texte, imagini si filme cu caracter publicitar (explicit sau ascuns) se sanctioneaza prin editarea postului, prin stergerea materialului sau chiar a intregului topic. In cazurile "speciale" se poate ajunge pana la banare.
3) Se interzic anunturile regulate de vanzare en-gross, de tipul: "vand 20 de specii de plante", "vand 20 de specii de pesti", "vand 30 de incalzitoare", etc.
4) Sunt permise anunturile de "mica publicitate" si "ocaziile": "desfiintez acvariul si vand totul", "vand 10 pui de scalar", "vand o pompa de valuri", "vand o lampa", etc.

Echipa de moderare/administrare poate edita, modifica, sterge orice topic care incalca aceste reguli.
Nu este tolerata prezenta userilor a caror singura activitate pe forum se rezuma la postarea anunturilor de vanzare en-gross.
Lemon wrote:Vezi ca nu sunt.
http://shop.acvariu.ro/34-plante


Sunt listate pe emag
BUcurestenii le pot vedea cu un tel inainte.
Disponibile din nou!
In urma unor update-uri nu se mai vedea galeria foto (intretinuta doar din nostalgie),
asa ca am mesterit un pic,
din care cauza am avut niste downtime.


De cateva zile suntem sub un atac DOS la care se adauga yahoo bot si google bot si inca cativa boti legit (s-au napustit toti ..)
Azi ne-a dat batai de cap in special datorita logului urias generat ( ~ 10 GB de log / ora).

**
Am fixat si o problema cu inregistrarea userilor (legata de serverul de mail)

Ne mutam...
Nimeni wrote:Semnalez un bug, o mica chestie de care mi-am dat seama acum si care poate fi corectata: in Dashboard... deasupra casutei "mancare pesti" sau FEEDING MODE lipseste o litera la MainTenance

Nu e mare lucru, poate trece neobservat.... dar "e asa de urat cuvantul"....

image


pai.. ca sa zic asa nu e bug.
In sensul ca Modulele pot fi denumite. Ca si prizele. Sunt user content.
Ai putea avea un mode de "schimbare apa pesti" si un altul " vizita prieteni" in care dai lumina doar pe albastru.. Si le pui nume in consecinta. La maintenance acolo e user content (scris gresit)
nou:
kirucd wrote:Uitasem de cloud services, poate ne explici mai mult care ar fi posibilitatile Mos


discutam la software
si cred ca maine ca e sectiunea neconfigurata
Varianta mea pentru aceasta functie ar fi un configurator de canal de alertare.
Ar putea fi prin gateway-ul nostru care va face dispatch in functie de user preferences. Free. (Inclus in costul abonamentului de cloud services).
sunt cativa useri au un email fake..
o parte vor fi banati daca nu corecteaza asta
N-am scapat. CTC-ul a venit peste noi.

image

Cu aceasta ocazie lista cu "Ce mai e de facut" a cam crescut ... dar nu ne afecteaza release-ul.




Cred ca era mai relevant ca optiunile sa fie in genul:

1 data pe luna minim 5 teste
1 data pe luna 2-3 teste
sporadic cate un set de teste
la ocazii
niciodata
t_radu wrote:Felicitari baieti. Inca un produs romanesc de admirat.
Sa dea domnu' sa aveti cit mai multe vinzari si "afara"
Mai urmeaza sa faceti si lampi LED dedicate (plantat/marin)
Daca cistig la LOTo promit ca ma abonez si eu la un controler.
Multa bafta.



Merci!
...am facut si lampi
Am primit niste intrebari deja pe mail, raspund aici..


a) Controllerului ii va putea fi implementat si un sistem de schimb automat de apa?, s-ar putea sa aveti scris pe site dar inca nu am reusit sa il citesc?
b) La varianta magic se mai pot adauga functii pentru doritori?
c) Va exista si o aplicatie/program la controller sau v-a fi in browser?
d) Cam cand v-or fi disponibile spre vanzare?


a) da.
b) functii noi se adauga asa:
* noi sau userii le solicita, noi le evaluam impactul (cat de multi le doresc, cat de greu ne e sa le facem - greu = timp / bani) si in functie de asta stabilim o prioritate
* vocea primilor useri va fi auzita mai repede ...
c) Asa cum am prevazut acum, NU, nu va exista aplicatie/program in sens de program de windoze.. aplicatia este accesibila cu un web browser.
Daaar, mai prevad ca UI-ul sa fie open (aka publicam API) si deci altii vor putea face interfete mai destepte web sau pentru mobile.
In 2-3 zile vom publica interfata web pe site (folosim o implementare software a hardware-ului - - special pentru demo mode / development)
d) Estimez ca primele livrari vor fi facute in 10-12 zile.



Aici o lista cu Features pe care credem ca le vom oora la lansarea oficiala:
http://www.proteus-controller.com/?page_id=3415

cele mai multe sunt implementate si functionale, unele sunt posibile dar UI-ul nu e tocmai pregatit (e.g ATO existia, pentru AWC probabil va fi UI dedicat sau vor fi niste ajustari)

Apoi un roadmap;
http://www.proteus-controller.com/?page_id=3415


 
Forum Index » Profile for mosu » Messages posted by mosu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com