[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Discus_men
Forum Index » Profile for Discus_men » Messages posted by Discus_men
Message
da aveti dreptate, parca eram pe acvariu.ro nu pe un sait de genul: cum sa scriem corect gramatical.ro. Problemele legate de acvaristica vad ca sunt de mult date uitarii. Speram sa gasesc aici oameni (nu dictatori) care pot da sfaturi utile (nu de gramatica ci de acvaristica),DAR din pacate m-am inselat :redcard: . Cu regret va parasesc(stiu ca uni dintre voi se vor bucura,dar :stramba: cui ii pasa). Bafta in continuare si un mic sfat OCUPATIVA FRATILOR DE ACVARISTICA NU DE LB ROMANA P.S. Priviti dimineata in oglinda si intrebativa daca aveti dreptul sa-l judecati pe cel de langa voi
imi place ironia domnului razvan (chiar asa.. de ce ???
nu stiu ce ce, dar si eu as vrea sa spun ca "calu' fuge, si cu pisica nu poti bate cuie", dar copii!!!! nu bateti cuie in geam!! pericol de incendiu.) dar nu isi are rostu' cred ca "filosofeaza" ceva inainte de a da replica
koala nu am spus ca au dat "spaga" (imi pare rau dar nu meriti premiul ) nu cred ca ai vrea sa gasesc pe cineva pe aiki care a dat(luat) "spaga" nici eu nu imi doresc asta. "au dat keva" in sensul ca au contribuit la realizarea site-ului
scuzati dar nu toata lumea stie sa "vorbeste" bine dar sa mai si scrie,asta e dak nu am avut timp sa trec pe la scoala , trebuie sa ma intelegeti aveam de intretinut un acvariu :bla: . si in legatura cu acel site nu va suparati dar e pe fata fratilor.Nu vreau sa critic sau sa jignesc pe cineva dar trebuie facut un site cu TOATE magazinele
CRED CA ORICE IUBITOR DE PESTI VISEAZA LA ACVARIUL TAU ,esti tare
nu stiu de ce dar si eu am vizitat mai multe magazine (in bucuresti) decat sunt prezentate pe acel site de ce nu se gaseste un ghid cu TOATE magazinele de pe la noi smilie sau decat alea au dat ceva TRIST
sper ca ai un acvariu destul de mare daca nu ai fati ca va fi vai de pielea ta, uaru ajunge la un 40 cm (dupa unele carti la un 48 de cm :o ) si cred ca nu o sa iti placa ce o sa vezi in acvariu (grabestete si o sa creasca mai repede intr-un acvariu mai mare ).
exista si la noi aduc aia de la profi....,dar sunt atat de :sic: incat le uita prin depozit.Am avut ocazia sa ii vizitez si am descoperit niste pliculetze cu mixtura expirate de prin 2004 s-au in cel mai rau caz vin deja expirate (ca de doar e comanda pt ROMANIA ) si asa ne chinuim noi sa ne hranim pesti muncind din greu (pt mine unu merita efortu)
furnici cred ca o sa ai nevoie de doua lucruri pt a scapa de alge :-) 1 Noroc ; 2 siamese algae eater eu asa am scapat de alge. acum ceva timp acvariul meu arata la fel,dar cu un mic sfat primit de la un pet shop am reusit sa scap de alge. dar dupa ce am luptat pur si simplu cu ele(schimburi de apa aproape zilnice si fel si fel de chimicale) am reusit sa imi salvez acvariul. iti trebuie insa mult calm si vei reusi BAFTA
am un acvariu de 350 l am doua tuburi fluorescente un flora si unul obishnuit, nu stiu daca am prea multi pesti (25 la numar ) schimbul de apa il fac saptamanal(20-25% din volumul bazinului). am incercat cu toti pesti mancatori de alga(labeo,bottia,plecostomus) nu am reusit inca,ba m-ai mult am incercat si cu neshte sfaturi de pe aiki si degeaba :sic: cred ca am sa ma omor pt k I love my FISH
 
Forum Index » Profile for Discus_men » Messages posted by Discus_men
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com