[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Alex.B
Forum Index » Profile for Alex.B » Messages posted by Alex.B
Message
Daca aveti cumva drum in Budapesta e de neratat Green Aqua. Acvarii superbe, personal amabil, colectie impresionanta de plante si materiale de hardscape.
https://youtu.be/xOsXDZxNM0c

Filtru extern pentru acvarii de 200-450L

Usor de instalat, datorita sistemului patentat de auto-amorsare, garanteaza o filtrare extrem de eficienta.
Debit max: 900 L/h
Consum: 25 W
Volum filtru: 5 L
Recomandat pentru acvarii de 200-450 L

Bonus un litru siporax si buretii filtrare noi!

Pret 300 lei. La plata in cont asigur transport prin curier.


Vand o cantitate mare de anubias
https://www.dropbox.com/s/zmy0izf3xkkbchm/20180617_175100.jpg?dl=0

Pret 100 lei toata cantitatea
Bolbitis tufa mare - 20 lei
Anubias tufa mare - 20 lei

Toate plantele, o galeata intreaga 200 lei negociabil.

Prioritate au cei ce doresc cantitatea intreaga
image
image
Vand o tufa mare de anubias, are peste 30 de cm. O planta foarte rezistenta, care ajunge la dimensiunea asta in cativa ani. Pret 50 lei.
Vand filtru extern hydor prime 30 900 l/h.
Pret 250 lei detalii pe pm.
multumesc, nu am gandit prea mult, pur si simplu am pus radacinile dupa cum au dat mai bine ochiului meu, dupa am pus plantele.
am reusit am facut o poza

acvariul imi place, ma bucura forma lui, e un acvariu pentru sufletul meu am ceva alge insa trebuie sa le dau de cap
image

un scurt update.
Vand filtru extern hydor prime 30 900 l/h.
Pret 250 lei detalii pe pm.
arata foarte bine in realitate, nu prea am cu ce sa fac poze, am un aparat mai vechi dar nu stiu sa fac poze
image

Asa arata acvariul acum.
Acvariu nano 30 x 20 x 20
Substrat shirakura special pt creveti
Filtru substrat si pompa aer reglabila Hailea
Lampa Aquatic Nature solar duo Boy 26watti
bonus ceva plicuri de mancare Dennerle si minerale Dennerle pt creveti
poze pe email la cerere.

total 150 lei.
Stiu ca investitia intr o butelie si reductor pare mare, insa daca reusesti sa gasesti ceva sh se merita din plin. Nu mai ai treaba, ai presiune constanta, umpli butelia si gata, scapi de retete, de eventuale zugraveli prin casa. Am avut si eu bomba, fluctuatii de co2, ba se consumau incredientele, chin....butelia co2 mai mare, reductor si fara grija. Dai o gramada de bani pe robineti si incrediente, asa o scoti cu butelia. Eu dau 20 de lei la butelie pt incarcare si ma tine 9-12 luni.
sor de instalat, datorita sistemului patentat de auto-amorsare, garanteaza o filtrare extrem de eficienta.


Caracteristici:
- debit max: 900 L/h;
- consum: 30 W;
- volum filtru: 5 L.
- recomandat pentru acvarii de 200-450 L.
- dimensiuni: - > inaltime: 365 mm;
- > inaltime cu robineti: 455 mm;
- > diametru: 140 mm;
- > dimensiuni ambalaj: 240 × 260 × 418 mm
Filtru are robineti, furtune, in out, totul complet, ii mai trebuie ceva material filtrant, momentan are sera siporax, ada bio rio, si ceramica plus buretele original pentru filtrarea mecanica.

http://pepika.ro/filtru-extern-hydor-prime-30-krc01305.html
Pret 250 lei.
pe viu arata mult mai bine, mi ar fi placut un altfel de nisip, quartz ul asta de la dennerle e cam alb, in punga arata mai natural, in fine pot sa il aspir si sa pun nisip decorativ bej in fata, iar ce aspir sa pun in spate iar cele 2 tipuri de nisip sa le despart cu pietre si bucati de lemn imbracate in muschi, dar mi e cam lene, plus ca e greu de intretinut nisipul ala fin fin decorativ. am inteles ca nisipul asta dennerle cristal quartz se poate spala si refolosi la nesfarsit.

As mai avea nevoie de niste plante cooolte ca sa ajunga in forma pe care mi o doresc, asa ca daca cineva din domniile voastra ma poate ajuta deschid aici lista cu plantele dorite: Riccardia chamedryfolia, crypto flamingo althernathera reinecki mini, astept oferte pe mp, bineinteles contra cost nu degeaba.
Oficial sunt cel mai praf fotograf de acvarii, am pierdut imens pe chestia asta Nu am nicio tamgenta cu fotografiile, recunosc. Trebuie sa gasesc pe cineva sa mi faca si mie niste poze, eu nu am nici aparat bun nici pricepere, adica la mine se strica orice poza
Momentan folosesc easy life profito, ferro cand va fi cazul, niste macro diy, easycarbo. As vrea sa incerc si dennerle dar sincer nu .stat sa vad care e treaba, mi se pare complicata rau schema))
Dupa o pauza mare, un nou acvariu p rinde contur. Am zis ca de data asta sa incerc si eu Dennerle, pana acum folosisem doar ADA.
Acvariu Eheim mp 90, lumina 2 x 39 watii cu reflectoare JBL, lumina este sylvania un tub cu spectru movuliu si unu alb, probabil unul horticol si unu daylight, am sa le schimb probabil cu giesseman.
Filtru Eheim 2215 clasic, plin cu ADA Bio rio.
Co2 presurizat -2-3 bule pe secunda.
Substratul Dennerle Depointmix si Dennerle quartz Gravel.

O poza facuta pe fuga cu telefonul

image

Nu stiu cum va fi substratul, nu prea am plante multe care sa pape din substrat, cateva crypto valisneria nana, si ceva ludwigia repens rubin. Sper sa tina mult, nu am de gand sa dau restart curand la acvariu, vreau sa tina mult

 
Forum Index » Profile for Alex.B » Messages posted by Alex.B
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com