[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: serban1992
Forum Index » Profile for serban1992 » Messages posted by serban1992
Message
cam la ce dimensiune ajung?si cati litri le trebuiesc ?
trebuie sa fac un referat despre sanitari. mi-ar trebui niste informatii. cate specii exista, la ce dimensiune ajung si cati litri i-ar trebui. multumesc anticipat
la cati cm ajung?
decat sa iau ceva naspa mai bine iau ceva da calitate macar nu am probleme cu el.
Madalin Dorobantu wrote:
Dalles wrote:Tronic 50W.
Fluval 104.


Crezi ca pentru 9 gupi se merita o asa investitie!?
pt 9 guppy nu.astia sunt de inceput.si oricum iau dintre cele mai bune.
dar atunci care sunt cele mai bune.(scumpe) calitatea e tot ce conteaza.
cineva mi-a recomandat la filtru Shark 1 si la incalzitor Thermal Compact 50W, Thermal Compact PRESET 50 W, Scuba 50W, sunt bune?
ce tip de filtru si de incalzitor sa-mi iau pt acvariu de 72l in care am 3 triouri de guppy ?
nu va fi acvariu olandez fiindca are nevoie de 1watt/litru si neoanele de 36watti au 120cm

si pun neoane de 18watti. il fac atunci acvariu de 67cmL
Atunci pun 2 neoane de 18watti. acvariul meu are 60cmL si imi pun 3 triouri de guppy . nu-l fac chiar plantar. vor fi plante dar nu chiar asa multe.
triouri inseamna 1mascul la 2 femele cum au zis si ei.
multumesc de raspuns am sa-mi pun 2 neoane de 36w
imi pun 3 triouri de guppy in acvariu de 72l
cati Watti credeti ca ar trebui sa am in acvariul meu de 72l plantat(olandez)?

Edited by betta: Ca o recunoastere a lui James Watt (1736-1819) primul care a perfectionat motorul cu aburi care avea sa conduca la revolutia industriala.
stiu ca pare stupid , dar ce este ciclarea si cum se face?
multumesc de sfat . am fost la la Aqua si mi-am luat un incalzitor de 100w cu termostrat
acvariul e de 72l si as vrea sa mentin apa la 25grade (imi iau 3 triouri de guppy). cam cat ar costa un chiller?
atunci sa mai puna niste bani si sa cumpere acvariul
levi , eu sunt din oradea si am mers la aqua si pt un acvariu de 72l mi-a cerut 1.400.000
Taken7, daca ar exista un cd , eu l-as cumpara dar nu garantez ca l-ar cumpara si altcineva, multi ar prefera sa isi cumpere pesti si sa-i intrebe pe altii cum sa amenajeze un acvariu.(parerea mea)
 
Forum Index » Profile for serban1992 » Messages posted by serban1992
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com