[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: raresr
Forum Index » Profile for raresr » Messages posted by raresr
Message
Vand 1 bucata acvariu fata rotunda adica lateralele mici sunt de 32 cm si la mijloc acvariul are 48 cm este lung de 84 cm si inalt de 60 cm sticla din fata este de 10 mm, pentru mai multe detalii va rog sa ma contactati
Daca sunteti interesati vand si filtru serra exterior adus din austria la super pret, inclusiv pestii din acvariu ii vand , guramii-gupi-macropodus-pleco-ancistrus-black molly-carasus auratus-scalari
Vand 1 bucata acvariu fata rotunda adica lateralele mici sunt de 32 cm si la mijloc acvariul are 48 cm este lung de 84 cm si inalt de 60 cm sticla din fata este de 10 mm, pentru mai multe detalii va rog sa ma contactati
poti sa ti cati vrei in acavriu dar in perioada cand s ereproduc trebe scosi ca in acavriu nu o sa depuna icre, mai ales fiind mic acvariu.
Reproducerea este destul de complicata dar nu imposibila eu am reusit , dar a trebuit sa ii soct din acvariu , deoarece nu rezista cuibul mult in acvariu comun ca se strica repede.....
cu plantarea o sa ai exact asa am si eu de 60 inatimea si credema ca sunt disperat, mai mult de atata vreau sa il vand si mai amre de 55 nu o sa fac acvariu niciodata, este chin curat, de unitatea d emasura era vorba de mp deci poti sta linistit
scuze pentru greselile de ortografie dar nu ma uit ce scriu ) si sub neon daca vreti este un fel de plexic transparanet foarte subtire si este ideal sa nu ajunga apa la neon
solutia ideala este din KOMATEX sau KOMADUR rama s epoate afce din orice, daca aveti bani afceti dn profil special pentru firme luminoase si uite asa aveti caseta ideala pt capac acavriu, komatexu este cam la 10 euro pe mp deci nu este asa de scump si ala veci nu trebe sa il schimbi
fundul ar fi bine s ail faci din sticla de 12 sau daca nu dubleaza cu 10 si la treaba cu kg dupa cate stiu eu de cand lucram la firma de arhitectura, se calculeaza rezistenta in functie de materialu din acre este facut blocul respectiv casa, daca este pe caramida tine undeva la 875 de kg langa un zid de rezistenta si daca este din beton (prefabricate) tine in jur de 1 000 kg
cel mai important este sa nu ai acvariul mai inalt de 55 cm ii foarte greu de plantat , sticla de 10 ii ok pana la 500 l dar trebe puse intarituri, sus si jos, obligatoriu pe laturile lungi si obtional pe cele inguste
vand acvariu 380l cu toate accesoriile si oscarii din el astept cereri.... ))
vand guramii, maturi...........pt mai multe detalii astept cereri, ar fi ok daca sunteti din cluj sau apropierea clujului
si eu vreau albi dar de unde? la cluj nu am gasit
vand una bucata labeo maricel cam 12 cm , devine inervant in acvariul meu ca imi necajeste pestii )
vand guramii de circa 9 luni mari 10-12 cm, galbeni, albastrii --deocamdata, cam 6 bucati din fiecare specie
daca vrei sa vezi ceva mai spectaculos imperecheaza guramii sa vezi acolo spectacol, referitor la faza cu femelele de beta stai linistit nu cred ca vreodata o sa isi vanda cineva care inmulteste beta, femelele, deci deaia in magazin gasesti foarte mici femele si nu ai de udne sa sti daca sunt pure sau nu, de altfel ca la oricare peste, sau eventual o sa vanda un peste mare , dar batran care este deja steril
caut guramii ciocolatiu dau pe el si 250 de mii
daca poate careva va rog mult caut guramii colllisa, sau piele de sarpe, ceva mai rari...., asta pana duminica , deoarece vine cineva de la bucuresti la Cluj si poate sa ii aduca, plata se va face pe loc cand sunt adusi pestii,
Multumesc mult de tot, astept raspunsuri
vezi ca erau la animal center eu am luat 10 bucati nu situ daca mai sunt fugi repede pe acolo
daca vrei un tratament super bun sa scapi de alge nedorite , 3 zile de intuneric si fara mancare la pesti , le face bine si lor, poti repeta asta 1 data la 2 -3 luni si o sa ai o apa impecabil de curata , la filtru nu umbli il lasi sa mearga in continuare, sa nu iti faci probleme la pesti ca mor , ca nu au absolut nimica
pot sa iti dau plante dar ii cam greut de la cluj la bucuresti
donez 2 fosilisi si 1 sinodontus , doar unor cunoscatori nu ii de joaca cu fosilisii
 
Forum Index » Profile for raresr » Messages posted by raresr
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com