[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Mihai_/\_
Forum Index » Profile for Mihai_/\_ » Messages posted by Mihai_/\_
Message
Salut am un acvariu de ceva tip si astazi pe pereti acestuia am observat chesti mici albe tin sa mentionez ca aseara am miscat pietrisul si pietrele din el pe ca aveau alge pe ele. Oare sa fie gri?(boala)?
Un guppy se comporta ciudat deoarece cand am aprins lumina statea pe fundul acvariului si acum inoata greu. Specific ca am fost plecat 2 zile si are ceva alb la gura si in jurul ei.AJUTOR!!!!
Adica o igiena beton? Sa fac curat mai mult prin pietris?
Sincer habar nu am de unde au aparut doar mam trezit peste noapte cu ei si acum nu stiu cum sa scap de ei.
Salut am un acavriu de la craciun si recent can din martie au aparut melci in el . La inceput erau 3 nu am dat prea multa importanta iar acum sunt o gramada si as dori sa intreb cum as putea sa scap de ei.
Multumesc mult eu am incercat doar cu castraveti sa ii hranesc. Dar in veneral ei mai iasa pe afara se plimba si mai stau pe plante lumina si filtrarea sunt bune apa este buna .
Am doi pesti sanitari(ancistrusi) si toate ziua stau intrun cufar gol. Rareori ii vad ca iasa afara sa se mai plimbe mam gandit sa le pun mancare ce le dau la ceilalti pesti din acvariu dar eu nu iam vazut sa mance . Daca mancarea cade in afara cufarului nici macar nu se apropie de ea . Ajutor !!
Am niste pui de peste au cca 1,5cm cand as putea sa iii bag in acvariul mare cu ceilalti pesti cel mai mare are 6 cm ar putea sa ii mai manance au 4saptamnai.
Am doi pesti xipho care stau unul langa celalat nu se bat nu nimic dar unul dintre ei nustiu daca e femela sau mascul ma puteti ajuta? Cand iam bagat in acvariu masculul am vazut ca urmarea celalat peste dar acum doar se plimba pe langa el/ea. Au bagat divor??
paradoxx wrote:baga 30. 28 e chiar o temperatura normala pt neoni
da dar mai am si xipho guppy acistrusi in acvariu la aceea ma refeream
Am citit pe un site sa scot carbunele activ din filtru are vreo legatura sau pot sa il pun inapoi?
Pesti mei au boala punctelor albe ce trebuie sa fac ajutor.
Rezista la temperatura de 28 de grade ?
Au aparut niste puncte albe pe pesti ce sa fac.ajutor nu vreau sa ii pierd.
Am cumparat un aspirator de substrat dar nu ridica pietrisul asa cum ar trebui sal ridice chiar nu stiu cum sa folosesc apa trage dar pietrisul nu il ridica sfaturi?
Am easy life dar cum sa procedes scot pestii si fac dinnou ciclarea? Sau reaspect cu pestii in acvariu pun si solutia cu bacteri la 1 7 14 zile.
Multumesc mult
Salut am 4 pui de guppy yellow tailed si 11pui de black molly stau in acelasi bol puteti sa ma ajutai cu niste sfaturi gen hranirea schimburile de apa sau chiar cat timp trebuie separati. Guppy au 2 saptamnai iar cei molly au cca. 1saptamna este prima data cund am pui de leste si nu stiu cum sa procedez.
Salut am 4 pui de guppy yellow tailed si 11pui de black molly stau in acelasi bol puteti sa ma ajutai cu niste sfaturi gen hranirea schimburile de apa sau chiar cat timp trebuie separati. Guppy au 2 saptamnai iar cei molly au cca. 1saptamna este prima data cund am pui de leste si nu stiu cum sa procedez.
Multumesc mult de sfaturi dar ce bacterii benefice mi-ar trebui acum fac schimburile de apa foarte des si am sa spal filtrul cu apa din acvariu.
 
Forum Index » Profile for Mihai_/\_ » Messages posted by Mihai_/\_
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com