[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: alexm84
Forum Index » Profile for alexm84 » Messages posted by alexm84
Message
Vand 1 pereche de Auloncara sp. Firefish

M - 9 cm
F - 6 cm

Ii am de aproximativ 2 ani, de cand aveau 2 cm
50 lei perechea

Se pot ridica din Sector 2, Bucuresti, zona Vatra Luminoasa

Nu trimit prin curier
Schimb 4 femele ciclide africane 6-7cm:

- 2F x Protomelas Taeniolatus hap (cele cu dungi orizontale)

- 2F x Placidochromis Electra Likoma "deep water" hap (cele cu dunga neagra verticala)

(masculii celor 2 specii sunt foarte frumos colorati si pot atinge 12 cm lungime)

Am cele 4 femele de aproximativ 2 ani, de cand aveau 2 cm.
Le dau deoarece doresc sa mai colorez acvariul + nu am masculi pentru ele

Accept schimburi cu femele colorate sau masculi, de dimensiuni asemanatoare

Sunt deschis la propuneri

Locatie: Vatra Luminoasa, Sector 2, BUCURESTI

NU trimit prin colet / Predare personala

Salutare!

Hai sa incerc sa-ti dau si eu un raspuns bazat pe experienta mea de pana acum (de aprox. 3 ani, cu africanii).

Acvariul meu are un volum de 180l, deci mai mic decat al tau Si tot un CristalProfi e1500 folosesc. Mai nou am adaugat inca un filtru burete inauntru.

1. Eu am 22 de locatari cu dimensiuni de la 5cm la 10cm
2. Nu ti-as face recomandari, mergi cu ce-ti place incercand sa pastrezi proportia de mai multe femele la un mascul. Bineinteles asta e mai greu de facut daca-i iei de mici. Totusi poti evita anumite specii foarte agresive, precum demasoni ...
3. Eu am si mbune, si peacocks, si haps Deci poti. La peacocks poti incerca doar cu masculi, evitand luptele pt femele sau agresivitatea din timpul imperecherii, plus ca femelele sunt mai nearatoase
4. Pentru ce?
5. O sa fie bine. Ia-o usor, vei invata destule pe parcurs si prin experienta dobandita vei vedea ca poti obtine multe combinatii de pesti fara sa se omoare intre ei
 
Forum Index » Profile for alexm84 » Messages posted by alexm84
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com