[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Ovidiu Lupoi
Forum Index » Profile for Ovidiu Lupoi » Messages posted by Ovidiu Lupoi
Message
Detalii la:

https://band.us/n/a0ab46Bek8nbR
Detalii la:
https://band.us/n/a3ae36y850RbR
Disponibili Golden & Black Molly juvenili (2 ). Pret negociabil. Livrez si in tara prin curier.
Asa stiam si eu dar daca o ridic mai mult nu risc sa-i pierd?
Vand tineret (2 luni) de golden si black Molly. Pretul il putem discuta. Livrez si in tara prin curier.
Bun gasit.
Care ar putea fi explicatia ca din 4-5 serii de pui de Guppy 80-90% sunt femele?
Temperatura apei o tin la 27-28 grade.
Multumesc
Eu ti-as recomanda acvariul Fluval Flex. Este un acvariu de 57l echipat cu pompa interna, compartiment separat de mediu filtrant si inca un spatiu in care se pune incalzitorul. Capacul are si lampa necesara. Eu am trei astfel de acvarii si sunt foarte multumit. Sunt foarte bine calibrate. Un astfel de acvariu costa 600 lei. Mai trebuie doar incalzitorul si pompa de aer.
In ceea ce priveste plantele, sub nici o forma de plastic.
Probabil fin rot. Ar trebui inceput imediat un tratament. De preferabil intr-un alt bazin daca este disponibil.
Multumesc. M-am lamurit.
Postul se poate inchide.
Toate cele bune.
Inteleg ca nu prea exista un raspuns la intrebarea mea. E clar ca intretinerea se face prin spalarea cu apa din acvariu dar ma gandeam ca la un moment dat, cu riscul deciclarii, vor trebui inlocuite/fierte. Cum imi dau seama daca nu mai au consistenta volumetrica?
Nu le-am numarat dar sunt mai multe 20-30
Marca trebuie sa fie Fluval. Cu aceste inele a fost echipat acvariul de cand l-am luat acum 5 luni.
Buna ziua. Doresc sa achizitionez Guppy Grass (Najas Guppy, iarba pestilor guppy). De preferabil in Bra?ov dar accept si livrare prin curier. Multumesc
Buna ziua. O intrebare de profan si totusi am sa o pun. Stiu ca inelele ceramice se inlocuiesc foarte rar si totusi la un moment dat vor trebui schimbate. Cand se face acest lucru, exista anumite semne ce pot determina schimbarea acestora, de poate stabili o anumita periodicitate? Multumesc
Donez o pereche de Golden Molly si una de Black Molly. Donatia se face in Bra?ov. Pot trimite si in tara cu costul de transport la beneficiar.
Buna ziua. Dupa cat timp de la nastere se poate distinge sexul Molly-lor galbene? Dar in cazul pestilor Guppy.
Multumesc
Multumesc.
Da iesirea la pompa are doua guri. Dar nu invarte foarte tare apa. Cand va referiti la mediu bio va referiti la cele sub forma de pastile?
Multumesc.
Alte sfaturi de oferit?
Multumesc pentru raspunsuri.
Acvariul este de 57 litri. Substratul este cumparat din petshop (are o culuoare albastruie) spalat inainte de asezare in acvariu. Sunt 3 plante acorus gramineus destul de maricele (doua ating nivelul apei). Acvariul este de tip Fluval echipat cu pompa submersibila si lumina la care am adaugat o pompa de aer pentru aerare. Am atasat si o poza. Puietul il am in alt acvariu. Sunt 40-50 de pui de Molly si Guppy. Nu-i voi putea tine in acelasi acvariu. Este suficient populat. Puii am de gand sa-i donez dupa ce mai cresc.
Multumesc
Buna ziua.
Am inceput un nou acvariu (al doilea) pe care doresc sa-l dedic puietului. Ieri am pus apa, plantele, etc in el includiv cultura de bacterii Pe masura ce a trecut timpul apa a devenit tot mai albicioasa. Apa a stat 24 de ore in vase largi. parametrii apei sunt in limitele normale. Ce ma sfatuiti sa fac? Este vreo problema sa pun puietul? Am maternitatea plina si azi, intr-o alta maternitate mai fata o femela de guppy. cu primul acvariu nu am patit acelasi lucru. Multumesc
 
Forum Index » Profile for Ovidiu Lupoi » Messages posted by Ovidiu Lupoi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com