[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: dragosmihai061
Forum Index » Profile for dragosmihai061 » Messages posted by dragosmihai061
Message
Cred ca iau eheim 350 dau azi comanda.
Nu stiu exact, dat eu cred ca e posibil sa I omoare. Eu o data am atins incalzitorul din greseala si m am ales cu o arsura frumoasa. Noi avem pielea mai groasa ca pestii dar eu zic CA depinde de la exemplar la exemplar..
Un filtru extern pentru acvariu de 180 litri pentru flowerhorn? Pana in 700 Lei.,
Nu cred ca ti am scris eu . Inca caut. Puiul tau e super.Un pret pentru El?
In legatura cu filtrul ma gandeam la un eheim 350.Stie Cineva un filtru mai mare in jurul aceluiasi pret?
Multumesc mult
Sunt din Buzau. O sa ma duc saptamana asta la petshop si daca nu gasesc iti zic
Bazinul de 180 il tin pana mai creste ca dupa il mut in cel de 360 litri. Pana la Urma m am decis sa IL tin singur.
Un filtru extern recomandat pentru un acvariu de 180 litri cu un flowerhorn? Il umplu cu matrix si mai IAU un burete pentru filtrarea mecanica
Stie cineva un petshop in Buzau/bucuresti unde pot gasi pui de flowerhorn de 4-5 centimetri. Ca de pe nevertebrate nu cred CA mai apuc sa comand....
Ah. OK mersi. Atunci sper sa mi trimita un mascul daca nu am sa ma uit la ceva crescatori din Tara.
OK, mersi. Vreau sa dau comanda de pe nevertebrate si as vrea un mascul. Cred ca sun la ei sa le zic cand o sa dau comanda.
Am citit articolul lui Radu. Acum stiti cumva daca "capul" unui mascul creste mai mare decat "capul" unei femele
Daca cumpar hrana vie cum ar fi whiteworms sau redworms de pe nevertebrate pot face propria cultura de viermi?
Si care ar fi volumul minim pentru a putea detine un flowerhorn?
Stie cineva ce specii de pesti as putea pune in acvariu cu un ciclashoma flowerhorn? Vreau sa imi fac acvariul in jurul acestei specii dar nu vreau sa am un singur exemplar in acvariu
Ceva pesti agresivi semi-agresivi in afara de piranha ca am avut. Mentionez ca am acvariu de 500 litri.
Schimb acvariu de 160 litri cu peretii de 8 mm, lipiti cu silicon negru+filtru sun sun 302.Ambele produse sunt folosite cam 1 Luna jumatate. Schimb cu acvariu + filtru mai mic+diferenta daca este cazul.
Vand acvariu de 160 litri cu sticla de 8 mm peretii lipiti cu silicon,utilizat Maxim 1 Luna jumatate+filtru extern sun sun 303 parca fara materiale filtrante. Ambele produse sunt noi. Ma puteti Contacta pe what's app la 0764 066 835.
Cred ca pana la urma o sa fac un sump. Ma pute?i ajuta cu dimensiunile?
 
Forum Index » Profile for dragosmihai061 » Messages posted by dragosmihai061
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com