[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Musky22
Forum Index » Profile for Musky22 » Messages posted by Musky22
Message
Salut la toata lumea si imi pare Bn de cuno?tin??.....am si eu o problema la un acvariu de 63L am 7 pe?ti (2 carasi,2 moly si inca 3 da nu le stiu specia)..Acvariu il am de 2 saptamani aproape 3 da apa nu o fost la început asa o fost limpede si încet încet sa schimbat ...acum 2 zile sa schimbat total ....am filtru de la evo filter submersibile voltage 220-240/50Hz de 6 w si Q/Max 520l/h nu e bun filtru ? Cum pot sa rezolv problema ?  cu culoarea la apa este alb laptoasa cum se vede si în poza si nustiu ce sai fac sa o fac limpede dac ma puteti ajuta as fi recunosc?tor.. multumesc si astept niste sfaturi ..precizez ca sunt la inceput de drum si nu am mai avut acvariu pân? Acuma!
Salut la toata lumea si imi pare Bn de cuno?tin??.....am si eu o problema la un acvariu de 63L am 7 pe?ti (2 carasi,2 moly si inca 3 da nu le stiu specia)..Acvariu il am de 2 saptamani aproape 3 da apa nu o fost la început asa o fost limpede si încet încet sa schimbat ...acum 2 zile sa schimbat total ....am filtru de la evo filter submersibile voltage 220-240/50Hz de 6 w si Q/Max 520l/h nu e bun filtru ? Cum pot sa rezolv problema ?  cu culoarea la apa este alb laptoasa cum se vede si în poza si nustiu ce sai fac sa o fac limpede dac ma puteti ajuta as fi recunosc?tor.. multumesc si astept niste sfaturi ..precizez ca sunt la inceput de drum si nu am mai avut acvariu pân? Acuma!
Si trebuie sa mai schimb apa o dat? la 2 zile sau 3 zile ? Sau sa astept sa se limpezeasc??
Acvariu il am de 2 saptamani aproape 3 da apa nu o fost la început asa o fost limpede si încet încet sa schimbat ...acum 2 zile sa schimbat total ....am filtru de la evo filter submersibile voltage 220-240/50Hz de 6 w si Q/Max 520l/h nu e bun filtru ? Cum pot sa rezolv problema ? Multumesc!
[img] salut la toata lumea si imi pare Bn de cuno?tin??.....am si eu o problema la un acvariu de 63L cu culoarea la apa este alb laptoasa cum se vede si în poza si nustiu ce sai fac sa o fac limpede dac ma puteti ajuta as fi recunosc?tor.. multumesc si astept niste sfaturi ..precizez ca sunt la inceput de drum si nu am mai avut acvariu pân? Acuma!
 
Forum Index » Profile for Musky22 » Messages posted by Musky22
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com