[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: catalina
Forum Index » Profile for catalina » Messages posted by catalina
Message
Doamne ajuta! Si acum e tot sus-jos! Oare sa o pun in maternitate sau sa o las asa? Parca a inebunit. ...sus-jos sus -jos
Buna tuturor! Am un acvariu de 40 l cu filtru submersibil 340l /h ,neon 3 culori 9w , incalzitor setat la 30 grade ( tratament gris doua saptamani, 5 zile a fost setat la 32 de grade la inceput ).Substratul este format din nisip +pietris spalat de fffffff multe ori iar deasupra nisip acvariu negru, usor lucios cu granulatie de 1-2 mm. Plante Vallisneria si inca una a carei denumire nu o cunosc ( este plantat cam 15% ). Pt plante folosesc pastile de co2 la 2 zile sau chiar 3 (observatie - de cand am pus pastilele Vallisneria a inceput sa se inmulteasca iar cea necunoscuta are lastari noi ).Fertilizant nu folosesc inca.Vietati 2 femele guppy ( am pierdut una in perioada cand am observat grisul dar aceasta avea deja o parte din coada rupta cand am luat-o din pet shop )1 mascul xipho, 2 femele xipho 1 corry panda ( au fost doi, unul a murit in perioada grisului. )Am fost sa mai achizitionez 2-3 corry panda dar pet shop ul este in renovare inca 16-20 de zile de acum incolo. Sper sa nu moara de singuratate cel pe care il am.Aaaa si am multi melci.Unii sunt maro altiI seamana cu cei maro dar au cochilia mai neagra. Imi cam mananca plantele.
https://youtu.be/c1bTwRmRaNA
Buna tuturor! Ma numesc Catalina si sunt din Otopeni . De curand m-a cuprins microbul acvaristicii si sunt aici pentru a invata sa am grija de pestisorii si plantutele mele. Cam de o luna am un acvariu de 40 l cu filtru submersibil, incalzitor si un neon submersibil , 2 guppy femele, 3 xipho cu ochii rosii ( 1 mascul si doua femele)si un corydoras panda ( au fost doi , unul a murit ) si mai am ceva Vallisneria plus inca o planta care nu stiu cum se numeste . In viitor imi doresc un acvariu mult mai mare dar acum ma multumesc cu acesta pana mai invat una alta. Ma bucur ca am descoperit acest forum
 
Forum Index » Profile for catalina » Messages posted by catalina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com