[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: necky
Forum Index » Profile for necky » Messages posted by necky
Message
Salut,
A venit vremea sa ma despart de prietenii mei de apa dulce, asadar vand acvariu complet echipat si stabil, plug&play .
Dimensiuni 150x50x50, volum brut 375l, net aprox 350 l, sticla este de 10mm.
Capac Juwel cu 2 neoane T5.
Este echipat cu 2 filtre externe JBL CristalProfi e1902 greenline & JBL CristalProfi e1502 greenline pline cu Siporax/piatra ponce. Am si un filtru UV ce se poate monta pe unul din filtre, eu de ceva vreme nu-l mai folosesc.
Fundal 3D realizat din spuma non-toxica de poliuretan.
Pompa valuri.
Stand facut pe comanda.

Acvariu gazduieste aprox 30 de ciclide:
8-9 Tropheus sp. "black" Bemba
4-5 Tropheus Moorii Chipimbi
Restul sunt Labidochromis Hongi Sweden
Si o trupa intreaga de melci de substrat.

Se includ si alte accesorii aferente gen hranitor automat, magnet pentru curatare geamuri etc.
Pretul este de 2.500 lei neg.
Pentru alte detalii/poze 0743.01.22.56 - Florin

Arata super bine bazinul
Va multumesc pentru informatii.
Este limpede, voi merge pe instalatie de osmoza cand va fi cazul...sunt in stadiu de strans informatii pentru a incepe un marin.

Ai dreptate, conform specificatiilor producatorului, filtrul alcalin aduce pH-ul in jurul valorii de 8.
Este doar un filtru pentru apa de consum dar am zis ca va intreb daca l-as putea folosi si la marine avand in vedere ca producatorul spune ca acel filtru polymer UF se comporta ca un filtru de osmoza, doar ca curatarea nu se face automat ci trebuie facura manual.
Daca nu se considera reclama si ajuta ca info, filtru se numeste KLCAQUA.
Multumesc pentru informatii, sincer ma gandeam ca acest filtru nu poate inlocui apa de osmoza dar am zis ca intreb ca poate am noroc

Zi usoara.
Salutare,

As vrea sa va cer o parere referitoare la un filtru de apa pe care-l am deja montat, si anume daca pot folosi apa respectiva in loc de apa de osmoza pentru marine.
Nu o sa dau numele filtrului pentru a nu fi interpretat ca reclama dar o sa enumar filtrele lui:
* filtru PP
* filtru GAC (carbune activ granular)
* filtru CTO (carbune activ bloc)
* filtru alcalin
* filtru polymer UF (0,01 microni)
* post GAC (carbune activ)

Multumesc!
Bun venit!
As vrea sa donez aprox. 5 - 7 africani (hongi cred ca sunt) de dimensiuni diferite (7 - 11 cm).


Cine este interesat il rog sa ma contacteze
Tel 0743012256

image

image
Multumesc
Multumesc.
Salutare,

Ma numesc Florin, am 34 de ani si locuiesc in Bucuresti.

Urmaresc de ceva timp acest forum si intr-un final am reusit sa-mi fac cont

Am pasit in aceasta lume acum vreo 6 ani cu un acvariu plantat de 60l, iar in acest moment detin un acvariu de 350l cu africani si sper ca la un moment dat sa am curaj sa trec la marin

Incerc sa pun o poza cu acvariul actual...desi nu era pregatit pentru poza


https://ibb.co/0mFzkwm
 
Forum Index » Profile for necky » Messages posted by necky
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com