[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: larapale
Forum Index » Profile for larapale » Messages posted by larapale
Message
Donez: 2 cory, 8 neoni, 1 ancistrus, 4 guppy, 3 pui platy.
Zona Gara Basarab
Contact PM
Cu placere.
Deci pestii s-au dat, se poate inchide. Multumesc.
Pestii sunt rezervati.
Buna, ti-am dat mesaj in privat.
Donez o pereche de adulti tineri si 6 pui de Platy mancaciosi, culoarea portocaliu.

Bucuresti, zona Gara Basarab
Se poate inchide. Multumesc.
Donez 4 zebre colorate. Zona Gara de Basarab.


Donez un mascul de 6 cm. Are nevoie de mult mai mult spatiu decat ii pot oferi momentan.

Mesaj in privat.

Se poate inchide. Multumesc.
Donez femela Betta tanara de 3cm.


Constanta
Schimb 2 masculi Gold Gourami de 5cm si o femela Betta de 3cm pe 2 femele de Gourami pitic.


Constanta
Toti pestii rezervati.
Donez
5 neoni , aprox 2 cm
5 zebre cosmic blue 2cm
1 pereche moly negri, fetita e cu burtica mare
1 pereche platy
2 plecostomus 4cm
2 jandarmi 4-5 cm

Livrare personala in Constanta
Tel. 0772011066 dupa orele 18

Mul?umesc!
Am transferat un betta dintr-un bol de 5 l (?inut timp de 8 luni), într-un acvariu de 60l cu 20 de al?i pe?ti pa?nici (moly, platy ,coridoras, neoni,zebre 2 jandarmi adul?i), unii dintre ei mai energici, dar nu am observat s? îl mu?te careva sau sa ii lase urme de a?a ceva. Dup? o s?pt?mân? a început s? stea doar ascuns într-o ampfora ?i rar îl mai vedeam diminea?a sau seara ?i refuza s? m?nânce, se întorcea cu spatele la hrana. Astfel, l-am mutat înapoi în bolul lui, s? îl scap de un posibil stres al metropolei, dar am observat c? are pigmen?i rosii ca sângele pe vârful cozii ?i nu îmi explic de ce. In bol sta ascuns în ghiveciul cu pl?ntu?a ?i i se vede doar coada. N -a mâncat de 3 zile ?i nu vrea nici krili cu creve?i pe care i -am servit azi.Am pus preventiv o pic?tur? de albastru de metil in apa.
Precizez c? în acvariul am 27-27,5de grade, iar in bolul in care e doar 26. Un acvariu de 20 l pentru el vine in 2 zile.
Va rog frumos, am nevoie de un sfat. Mul?umesc!
 
Forum Index » Profile for larapale » Messages posted by larapale
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com