[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Cris29
Forum Index » Profile for Cris29 » Messages posted by Cris29
Message
Va multumesc pentru raspunsuri. Sa auzim de bine.
Multumesc @paradox pentru raspuns. Desigur, in comportamentul masculului intra si agresivitatea. Scuza-ma daca insist cu intrebarea: Nu ar fi firesc sa isi urmareasca femela endless? Cata vreme sunt de aceeasi tailie si specie sa spunem? Sunt 2 femele in acvariu si cel putin 2 masculi. Spun cel putin deoarece ceilalti 6 guppy de care am amintit sunt prea mici sa imi dau seama ce sunt. Dar masculul acesta endless are treaba la femela asortat (e de 3 ori mai mare ca el).
Multumesc.
Buna seara tuturor,
Acum 3 zile am cumparat 1 mascul guppy endless + 1 femela din aceeasi specie, 1 mascul guppy+1 femela guppy (2-3 cm) asortat si 2 otocinclus. In acvariu mai am 6 pesti guppy de talie mica (nu stiu ce tip). Dupa o zi de la cumparare, masculul guppy endless a inceput sa alerge femela guppy asortat la fel si a procedat si masculul guppy asortat. Masculul gupy endless nu are nici un interes pentru femela din aceeasi specie, doar pentru femela asortat. Este chiar agresiv.
Este acesta un motiv de ingrijorare? Imi puteti da ceva sfaturi?
Detalii despre acvariu:
Capacitate: 28 litri;
Iluminat 4W LED (program iluminat 14 ore/zi
Filtru intern: 400 L/ora
Substrat: pietris
Plante vii (din pacate nu stiu denumirea lor)
Acvariul a fost setat pe data de 7 Ianuarie 2019.
Va multumesc.
 
Forum Index » Profile for Cris29 » Messages posted by Cris29
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com