[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: aweesomen1
Forum Index » Profile for aweesomen1 » Messages posted by aweesomen1
Message
Asa cum spune ?i subiectul, cump?r cap?t 55x25 cu iluminare pentru plante, a?tept mesaj aici sau mesaj privat cu pre? ?i un nr de telefon
Salut, în ce zona?
Bun? ziua, m-ar interesa pe mine pe?ti?orul acela portocaliu ?i neon ul
Chestia e ca vineri seara m-am jucat cu el ?i reac?iona perfect normal ?i mi-se prea prea wow sa moara 2 pe?ti în aceea?i perioada de aceea am întrebat, crezând ca am vreun "canibal" în acvariu
Buna ziua, sunt incepator, sâmb?t? sear? am observat ca îmi lipseste un mascul de xifo (~5cm) ?i un guppy (~3cm), ma uit mai atent un acvariu ?i ii vad pe fundul acvariului mânca?i, mânca?i pana la os la propriu, doar ?ira spin?rii ?i capul f?r? carne a mai r?mas din ei, în acvariu am 3 xifo 2 molly 4 guppy 6 neon 2 ancistrus mici 2 cori 1 guarm mic ?i 4 zebre la un acvariu cu volum net de ~50L. Men?ionez ca le dau de mâncare de 2 ori pe zi diminea?a ?i seara, doar ca sâmb?ta diminea?a am plecat, ramananand responsabilitatea în grija fratelui care la rândul lui a uitat, cine este canibalul sau dc au recurs la asemenea "gest" de a se manca unii pe al?ii?
Lumina o schimb luni, acvariul a fost ciclat, filtrul o sa iau altul în weekend, pe mine ma intereseaz? strict chestia cu co2 vs pe?ti dac? ii afecteaz? cu ceva faptul ca ies la suprafa?a sa ia aer din cauza co2-ului sau dac? se vor obi?nuii în timp
Acesta este acvariul, o parte din el
Molly xifo, guppy neon, 2 ancistrus mici ?i 2 cori
50L 18 pe?ti?ori, destul de plantat dup? p?rerea mea, are decât un filtru intern cu debit de 360l/h
?i da, to?i încercau sa ia aer
To?i sunt vivipari
Salut, în seara asta am realizat celebra bomba co2 din zahar ?i bicarbonat, exista vreun pericol pentru pe?ti? Sunt nou în domeniu, nu am teste ou ph ?i etc deci nu pot spune prea multe. La 2 ore de când e montata to?i pe?tii sunt undeva la suprafa?a acvariului ?i tocmai de aceea întreb dac? este vreo problema. Mul?umesc
Up
Bun? ziua, sunt novice în acest hobby, am un acvariu de 50l, câ?iva pe?ti, drept substrat... Ni?te nisip ?i câteva plante, as dori sa schimb substratul cu unul special pt acvariu deoarece în nisip plantele nu au prins r?d?cini ?i îmi mor încetul cu încetul, iar pe?tii sanitari ni?te hublo m?ricei de circa 6 cm fiecare ridica nisipul în acvariu când se joaca ?i curata... Mai jos g?si?i o imagine cu acvariul. Mul?umesc
As fi eu interesat de câte ceva, mai ales ca stam în aceea?i zona, ave?i pm
Salut, ai pm
 
Forum Index » Profile for aweesomen1 » Messages posted by aweesomen1
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com