[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: alexandrumarius93
Forum Index » Profile for alexandrumarius93 » Messages posted by alexandrumarius93
Message
Scoate acele cochilii si scoicile din acvariu , cresc duritatea apei , nu sunt bune.
O sa revin cu un update in cateva zile , o saptamana
O mic? reamenajare , apa cam tulbure , au fost multe reziduri de la Pe?ti si Plante , schimbat 50 la suta din apa , a?tept?m sa se limpezeasc? . Sunt deschis la p?reri si sfaturi. Multumesc
Nu prea ) s ar putea sa ramana fara cozi ceilalti pesti daca bagi un Betta acolo cu ei )
Scufundal putin sub nivelul apei
Sa va arat si partea din spate a acvariului, nu numai partea din fata ????. Astept p?reri si sfaturi ??. Multumesc
Este mai ok a?a ? ??????
Cam a?a arat? acvariul in acest moment
Am g?sit ni?te pietricele si am nevoie de o parere , daca pot fi introduse in acvariu . Ma intereseaz? sa nu afecteze chimia apei, ata?ez aici o poza sa imi spune ti o parere va rog. Multumesc
Asta s a si întâmplat ??. Sigur nu face nimic r?u la Pe?ti ? Sa schimb o parte din apa ?
Este special , este r?d?cina de Mangrova din ce am inteles
Am nevoie de câteva sfaturi, am luat o buturuga de la Maxi Pet Bucure?ti , ce trebuie sa fac înainte de a o introduce in apa ? Trebuie sa o fierb cumva ? Mul?umesc
alexandrumarius93 wrote:Acvariu 54 L , numai apa plata, schimb cam 40 la suta din apa s?pt?mânal , curat acvariul de alge , sifonez substratul(pietri?), pun câte o pastila de Biocoryn de la Tetra la fiecare schimb, filtru Resun Magi200, neon T5 14 W , câteva plante naturale ag??ate pe fund si plante plutitoare cumparate de pe Nevertebrate.
In acvariu sunt 3 Xipho, 3 Guppy, 2 Platy , 3 Cory(Sanitari) si 12 pui mici , 5 Guppy, 7 Platy. O femela de Xipho are sus pe aripioare un punct unde zici ca i au s?rit solzii ( nu are dimensiune ff mare punctul) se comporta normal , dar as dorii sa ?tiu ce este si ce se poate face . Mul?umesc
Acvariu 54 L , numai apa plata, schimb cam 40 la suta din apa s?pt?mânal , curat acvariul de alge , sifonez substratul(pietri?), pun câte o pastila de Biocoryn de la Tetra la fiecare schimb, filtru Resun Magi200, neon T5 14 W , câteva plante naturale ag??ate pe fund si plante plutitoare cumparate de pe Nevertebrate.
In acvariu sunt 3 Xipho, 3 Guppy, 2 Platy , 3 Cory(Sanitari) si 12 pui mici , 5 Guppy, 7 Platy. O femela de Xipho are sus pe aripioare un punct unde zici ca i au s?rit solzii ( nu are dimensiune ff mare punctul) se comporta normal , dar as dorii sa ?tiu ce este si ce se poate face . Mul?umesc
Am în?eles... Poate nu o fi cazul.
Dac? era sa fie ceva, nu se întâmpl? nimic pana acum de atâtea zile?
Apa are ph ul de 8, ceea ce este ok pentru ei din câte am citit, într-adev?r, este r?u c? nu am avut r?bdare sa ciclez acvariul
Am folosit numai apa plata la acvariu, apa are 25 de grade, termometrul este mutat în acvariul cu pui, 2 femele au f?tat, o molly ?i o Platy, 47 de pui în total
Bun? ziua! Doar ce am achizi?ionat acest acvariu în urma cu 5 zile. Capacitate 54 L. Pe?ti : 4 Xipho, 3 Guppy, 3 Molly, 2 Platy, 2 Sanitari. A?tept câteva p?reri, ?ine?i cont de faptul ca sunt la început va rog
 
Forum Index » Profile for alexandrumarius93 » Messages posted by alexandrumarius93
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com