[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: b07uos
Forum Index » Profile for b07uos » Messages posted by b07uos
Message
Daca te intereseaza iti pot da eu cu 300 lei filtru e901, motivul vanzarii fiind ca vreau sa trec la ceva mai mare deoarece am facut update acvariului si nu face fata la 240L de apa.
Dupa un weekend in care mi-am gasit putin timp sa mai bricolez cate ceva, a aparut si lampa care va lumina acvariu. In momentul de fata o folosesc asa, ramand doar sa o mai vopsesc neagra.

PS: Astazi am adaugat acvariului si 2 ancistrusi.
Doresc sa schimb 10buc ciclide americane ( nigro si nigro albino), dimensiuni intre 3-7cm cu ciclide africane.
Pana la momentul in care acvariul va avea capac si respectiv lumina, am improvizat o lampa care sa ii dea putina lumina.
Dupa ceva munca am reusit sa pun acvariul in functiune. Am renuntat la standul de lemn si m-am apucat de facut unul de fier, care a fost facut cu ajutorul unui coleg de munca.
Acum mai trebuie sa gasesc o solutie pentru iluminarea acvariului.
Donez stand din lemn pentru acvariu, standul aflandu-se la nivel de proiect (am imbinat bucatile lemn si l-am chituit, ramand sa fie smirgheruit si vopsit). Dimensiunile standului sunt L=120cm, l=50cm, h=70cm (fara roti).
RIdicarea se face din sector 3, zona Trapezului.
Telefon contact 0744.805.729 .
ciclidele ma intereseaza pe mine
ma intereseaza, imi puteti da mai multe detalii?
Astazi am ajuns sa montez tot corpul si l-am chituit. Acum astept sa se usuce chitul pentru a-l slefui si a ma apuca de vopsire. Ce parere aveti despre el, e ok sau mai bine mergeam pe un stand din rectangular ?
De ceva vreme detin un acvariu de 63L in care am cazat 10 ciclide, dar am ajuns in momentul in care vreau sa trec la ceva mai mare, in consecinta astazi am achizitionat un acvariu de 240L (120x50x40). Detin un filtru extern JBL E901 care va filtra apa din acvariu, iar tot de astazi m-am apucat de constructia unui stand din lemn pentru acest acvariu. Mai jos atasez cateva poze cu vechiul acvariul si cu noua achizitie.
Vand filtru extern JBL e701, achizitionat SH la inceputul anului. FIltru nu prezinta probleme, vine insotit de cutie si accesoriile oferite de producator. Motivul vanzarii este ca am trecut la un e901, oferit de un prieten care a renuntat la acvariu.

Pret 250 lei
De ceva timp a inceput sa imi curga filtru JBL e901, iar astazi in urma unei inspectii am gasit in capacul negru in care se fixeaza garnitura niste crapaturi. Aveti idee daca gasesc de la capac acea baza neagra de cumparat separat?
 
Forum Index » Profile for b07uos » Messages posted by b07uos
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com