[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Maryo
Forum Index » Profile for Maryo » Messages posted by Maryo
Message
Avand in vedere ca imi fac un upgrade, pun la vanzare acvariul din imagine (doar partea de hardware fara piatra si vietati):

Sticla ultraclara 80 L x 50 l x 40 H sistem simplu cu o gaura de intrare din sump si 2 de iesire din care una e supraplinul - f simplu si silentios
Stand dedicat din cadru de fier vopsit si imbracat in pal alb
Sump + restul tevariilor

Pret: 1500 lei tot sistemul + plasa antisuicid cado


2 bucati pompe de valuri Tunze 6040 cu controller, functii pulse, wave, intensitate etc. made in Germany, impecabile
Pret: 350 lei bucata

Va rog contact pe wapp 0721215889
Ai pm, merci
Coralii s-au dat, multumesc pentru gazduire.
Noii proprietari sa se bucure de ei!
Se poate inchide.
Stimati colegi,
din lipsa de spatiu scot la vanzare 3 Euphyllia mari si cateva fraguri de candy coral

1. verde cu varfuri mov - aprox 16 capete
2. mov cu vf verde - aprox. 8 capete
3. mov cu vf verde - aprox. 12 capete

Se vad in poza de mai jos, ar fi pacat sa la tai, dar daca nu se gasec doritori le pot fragui:

1 cap- 50 lei
2 cap - 80 lei
3 cap - 100 lei
4 cap - 120 lei
8 cap - 160 lei
12 cap - 200 lei
16 cap - 250 lei

Candy coral - 15 lei/cap


Pot sa fac fraguri si din cei doi zoantusi:

1. watermelon

10-12 polipi - 50 lei
20-25- polipi - 100 lei

2. roz

10-12 polipi - 50 lei
20-25- polipi - 100 lei

Detalii pm
Salut! Caut o butelie 2l dedicata pentru acvaristica in stare f buna. Va rog pm
florian.n wrote:
Maryo wrote:Salut! As vrea eu pompa Jebao. La ce pret o dai?


Salut!
160 lei insa trebuie sa dau stocul viu intai.

PS: voi anunta aici daca se da stocul viu. Multumesc


E in regula, te rog sa mi-o rezervi. Daca se poate trimite-mi te rog nr tau de tel pm.
Merci!
Salut! As vrea eu pompa Jebao. La ce pret o dai?
Am incercat sa te sun dar nu te-am prins. Vreau eu rw4, merci
Ai acani in bazin? Eu nu am scapat de aiptasia, dar a trebuit sa il dau ca punea botu la acani
Cumapar fraguri acropore mari/mici culori albastru, mov, roz, verde închis.
Salut! Foarte fain bazinul, am urmarit cu placere jurnalul! O intrebare...nu ne spui si programul de fertilizare?
Mah Bogdan...vezi daca nu ai fost atent? Hai sa iti dau niste reefroids si il incerci pe pielea ta, apoi ne spui tu noua daca mere
Nevertebrate - Marius este un tip foarte serios pe care il recomand cu toata caldura. Nu am colaborat cu ei pe partea de saramuri, dar la plantate sunt cei mai fini, chiar daca nu au pretul cel mai mic de pe piata. Am prieteni in Cluj care si-au facut marine cu ei si se dedica proiectului asa cum trebuie. Nu au pe stoc, de aceea trebuie sa discuti in prealabil cu ei. Gasesti in schimb la ei plante de foarte buna calitate si un lucru foarte bun, le improspateaza saptamanal. Stau binisor si la capitolul hardscape si accesorii, mai mult pentru apa dulce.

Reef-center Oradea - am colegi de aici care colaboreaza bine cu ei. Eu nu am avut cele mai fericite experiente, pestii de la el au venit cu gris si am pierdut atunci si alti pesti care erau in bazin la acel moment. Cum spuneam altii au fost mai norocosi, dar ca parere personala nu prea are deschidere catre clienti, este destul de rigid si nu face discouturi. Are pe stoc multi SPS de diferite dimensiuni de la mici la mari. Tot asa ca experienta personala am fost intr-o zi la Oradea si toate fraguletele care m-au interesat pe mine era de la 300 lei plus...Ma repet, poate am eu pretentii prea mari

Aqua-life - si eu il iubesc pe Pety ii tare fain baiatul si am mare respect pentru el. Cu el mi-am facut marinul si tot el mi-a adus echipamentul, exact ce mi-am dorit si la preturi foarte decente, iar cand am avut probleme cu un ATO Tunze mi-a trimis imediat piesa beteaga sa o inlocuiesc. Cu pestii de la el nu am avut niciodata probleme, el oricum ii tine in general o saptamana sau doua dupa ce i-a adus sub observatie si ii trimite cand se asigura ca nu sunt probleme evidente. Mi-ar place sa aiba si corali premium, dar el e mai mult on the safe side.
Are multa rabdare, bun simt si incearca sa te ajute cat poate si chiar daca nu are tot timpul stocurile updatate la zi pentru ca vinde si din pet shop, iti raspunde cu placere la orice intrebare atunci cand il suni.
archangel82 wrote:a mai crescut pretul dar tot e rezonabil

magarie specific romanesca...
Salut! Are termen de valabilitate trecut pe galeata?
Daca m-as fi documentat inainte nu as fi ajuns in situatia de fata, desi mi s-ar fi parut firesc sa faci un comentariu legat de steluta de mare pe care mi-ai trimis-o. Cu alte cuvinte nu e reef safe si deja a inceput sa imi manance din melcii de talie mica. Imi asum partea mea de vina pentru ca nu m-am documentat inainte, dar am sa te rog sa precizezi pe viitor acest aspect.

"The Red Thorny Sea Star (Astropecten polyacanthus) has a thick body with multiple tubercles extending upward along each of its five arms. As it grows older, however, it is not reef compatible, as it will eat soft corals, sponges, tubeworms, clams, starfish, snails
Imi lasi te rog nr de telefon sa ne intelegem?
Daca mai ai crevetii si steaua de nisip, sunt eu interesat sa ii cumpar, vin niste cunostinte din Bucuresti la Cluj maine pentru Untold si ii pot aduce ei. Te rog sa imi lasi nr de tel pm.
Salut! Imi trimiti te rog pm poze cu osmozorul?
Pentru ca desfiintez acest acvariu, am spre vanzare un pachet easy:

- aprox 4 l de nisip Red Sea (acopera o suprafata de 30x50 cm la o grosime de 3 cm)
- o pietricica cu vreo 10-12 Rhodactis albastru deschis
- un pumn de piele de GSP (10 x 10 cm)
- un pumn de Palythoa (aprox 100 polipi)

Pret pachet: 190 lei

image
image
image

 
Forum Index » Profile for Maryo » Messages posted by Maryo
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com