[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: muscarescu
Forum Index » Profile for muscarescu » Messages posted by muscarescu
Message
salutare,

din pacate trebuie sa inchid socotelile cu acvaristica pentru o vreme
deci vand tot ce am mai pastrat asap, pe principiul primul venit, primul servit

- cca 40 ciclide adulte de tanganyika, tropheus duboisi masawa si tropheus bemba orange
- mai sunt in acvariu 10-15 pui de ambele specii, pe la 1-2cm
- acvariu juwel 240 + inca un acvariu de 90L
- stand pentru juwel in stare foarte buna si ranforsat, just in case
- filtru jbl CristalProfi e1501 greenline, plin cu siporax si perfect functional, capacul cu tot cu motor a fost inlocuit cu unul nou nu demult
- plus pietre, acccesorii etc

800 lei totul
ploiesti

pentru eventuale negocieri si discutii, rog mesaj privat

multumesc de gazduire



update:

am donat din ei in doua transe
dar erau mai multi decat credeam

mai sunt 9 pesti de ambele sexe
cei mai mari

pt acvariu over 300L musai

thnx


salut

donez Labeotropheus Trewavasae
ciclidele africane cu gura in jos ca si scobarul

masculii sunt albastri, diferite nuante, cu dungi pe cap
femelele OB pe alb, verde sau galben

cred ca sunt 16 pesti, poate 18, de ambele sexe
sunt doua generatii, unii de cca 8cm, ceilalti vreo 15cm

doar livrare personala in bucuresti sau ploiesti
multumesc
Anuntul nu mai este valabil.
Multumesc

Donez o familie de Mylandia Esterae (red zebra)

Sunt 5 sau 6 masculi, unul alb, ceilalti galben intens ca lamaia
Si vreo trei femele OB si una galbena

Pestii sunt sanatosi tun si grasani, nu am vazut mai mari nicaieri din specia asta
Cativa au sigur 15cm sau mai mult

Valabil doar cu livrare personala in Ploiesti - sau Bucuresti cand ajung eu
Nu mai trimit, pentru ca la ultima donatie au murit mai multi pe drum si nu mai vreau asta

Multumesc



sunt rezervati, multumesc
donez pseudotropheus socolofi
adulti, 10-12 buc
se adauga si un mascul de hongi si un maison reef, tot adulti
plus un acvariu hexagonal care sta degeaba
Ploiesti

thnx

Salut,

E ok planul, sunt specii compatibile si dintre cele mai cuminti mbune.
Cel putin la mine nu fac scandal. Doar ca vei avea cam prea mult galben in acvariu.

Daca te intereseaza, te pot ajuta eu cu pestii. De regula nu intru pe forum,
adineauri m-am logat fix cu gandul sa scriu un anunt la donatii.

Vad ca esti din Brasov si ai deja acvariu. Daca ai timp sa dai o fuga pana la Ploiesti,
iti pot da eu vreo 40 de bmune cadou. Caeruleus, red zebra, hongi, socolofi. Poate si niste labeotropheus, daca ii prind. Posibil sa fie chiar mai multi de 40 de pesti, galbeni, albi, ob, verzi si albastri. Pui mari si adulti, sunt in acelasi acvariu acum.

Lasa mi un mesaj privat in caz de.
Ciao



As fi eu, dar intru atat de rar ca nu se pune. ;-)
Am ales africanii pentru ca nu am avut. Nu se gaseau pe vremea acvariilor din cornier lipite cu chit, stiam ca exista doar din citite. Am stat totusi cateva saptamani cu acvariul gol in casa pana m-am hotarat ce sa aleg... imi plac multe specii pe care le-am avut, discusii, scalarii, anabatidaele, oscarii si jaguarii etc.

Pana la urma am zis sa si incerc ceva nou daca tot o iau de la capat. Basca stiu ce inseamna sa intretii acvariu plantat, astia cer mult mai putin timp. Nu imi pare rau, sunt foarte interesanti africanii, pacat ca nu am un acvariu de doua-trei ori mai mare sa aprofundez problema. Pana una alta, lipsa te timp ma ajuta sa ma abtin de la ganduri de marire, asa ca asta e :-)

Multam de mentiunea sitului, nu il stiam.
Sa traiesti!
salutare si bine v-am gasit!


am hotarat sa-mi fac si eu cont aici, chiar daca de regula nu am timp de stat pe net.

mi-am facut din nou acvariu acu' vreo juma' de an, dupa o perioada de cca 20 de ani de pauza.

intre timp, s-au schimbat toate, deci am cam luat-o de la zero.


pe vremuri, imi faceam singur incalzitoare din eprubete cu nisip, filtre externe din tevi cu pompe cu membrana si fel de fel de inventii ...

astazi lucrurile sunt mult mai simple dar si optiunile mai multe. sper sa reusesc sa tin entuziasmul sub control si sa raman la un singur acvariu. ;-)


am un juwel 240L cu 30 de ciclide africane, mbune de malawi din cateva specii, dintre care mai trebuie sa selectez,

pe masura ce cresc si ma hotarasc cu ce raman. mi-as fi luat din start tropheus pe considerentul ca raman mai mici,

dar n-am gasit pe nicaieri de cumparat. dar daca stiti pe cineva care vinde pui de t.moori ikola, rog nu ezitati,

inca nu e prea tarziu sa ma razgandesc ;-)


in rest, imi mai ocup timpul liber cu cainii si pescuitul, de unde si nickname-ul.

cam asta ar fi,

numai bine!






 
Forum Index » Profile for muscarescu » Messages posted by muscarescu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com