[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: George1902
Forum Index » Profile for George1902 » Messages posted by George1902
Message
Salut, acum 4 zile am cumparat un acvariu de 25L. Am pus in el 3 pesti Neon si 2 pesti "Zebra". Problema este ca unul dintre cei 2 pesti "Zebra" ii fugareste pe cei 3 pesti Neon. Asa este el mai agresiv sau este din curiozitate?
Salut, de curand masculul meu Betta a inceput sa stea mai tot impul pe loc si sa-si creeze asa numitul "cuib" format din acele bule. Am 2 intrebari la care va cer ajutorul:
1. Daca stie cineva cat dureaza pana pestele se va opri din productia acestor bule?
2. Daca pestii Betta par mai mereu asa plictisiti, prefera sa stea in iarba din acvariu?
Silviu Man wrote:Salut George! Bine ai venit.
Virsta nu are importanta, acest hobby nu cunoaste barierele de virsta. Legat de pestisor, curind nu se va mai simti atit de bine. Ar fi bine, daca poti, sa ai in vedere un nano.



Nu vreau sa par nepoliticos, domnule Silviu, dar ce l-ar putea deranja? Marimea bolului sau?
Salut, ma numesc George, am 16 ani si sunt din orasul Brasov. Momentan sunt student in clasa a 9-a la un liceu tehnic din Brasov. Mi-am facut acest cont deoarece sunt nou in domeniul "acvaristica", si am auzit de acest site si am decis sa-mi fac un cont, cine stie, s-ar putea sa am nevoie de ajutorul dumneavoastra. Sper ca faptul ca sunt minor sa nu influenteze cumva activitatea mea pe acest forum.

-Primul meu peste l-am achizitionat acum cateva zile. Este un mascul Betta.
-El traieste intr-un bol de 2L si dupa parerea mea este foarte multumit.



 
Forum Index » Profile for George1902 » Messages posted by George1902
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com