[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Andreea Isabela
Forum Index » Profile for Andreea Isabela » Messages posted by Andreea Isabela
Message
Ce frumoase sunt! Imi pare rau ca am ratat anuntul tau!
Daca mai ai sunt foarte interesata!
Multumesc!
Buna ziua,
Am un scalar mascul pe care l-am cumparat din Hornbach, dar nu s-a inteles cu femela pe care o aveam si vreau sa il vand.
Pret vanzare: 35 ron
Locuiesc in Orasul Pantelimon, dar il pot aduce si in Bucuresti, zona Titan.
Atasez o poza cu el.



Buna ziua, am o pereche de scalari nou format?. Masculul ini?ial mi-a murit. Am cumparat alt mascul pe care femela il accepta cand depune icrele pentru fecundat, dar apoi devine foarte agresiva cu el (este mai mic ca dimensiune decat ea). De fapt la prima depunere nu prea l-a l?sat sa se apropie de icre de?i el a tot încercat...efectiv se mu?cau de gura unul pe altul întrucât si el dorea sa ajung? la icre, drept urmare l-am scos din acvariu, dar icrele nu au eclozat. La a doua depunere l-a l?sat sa fecundeze icrele si s-au ocupat împreuna de ele, îns? tot are momente cand il alearg? si il love?te destul de rau (cel mai des cand ii hr?nesc). Icrele au eclozat sâmb?ta asa ca ma astept ca puiu?ii sa înceap? sa înoate zilele acestea. Nu sunt multi, cred ca au mai r?mas vreo 40-50, perechea i-a si mutat de pe frunza de echinodorus pe filtru din acvariu si apoi iar pe frunza. Am v?zut ca nici masculul nu ii m?nânc?, ii prinde in gura daca pic? de pe suport si ii pune înapoi . Acela?i lucru il face si femela. In situa?ia data este mai bine sa scot masculul si sa o las doar pe ea sa se ocupe de icre si alevini sau daca ii las împreuna o sa il accepte pana la urma?
Întrebarea 2: cat timp pot lasa p?rin?ii cu puiu?ii in acela?i acvariu?
 
Forum Index » Profile for Andreea Isabela » Messages posted by Andreea Isabela
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com