[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Darian
Forum Index » Profile for Darian » Messages posted by Darian
Message
Bine, multumesc!
Deci nu este o boala?
Nu arata schimbati (si cel apatic si-a mai revenit, fiindca el se misca putin ciudat din cauza unui peste care i-a mancat o inotatoare).
Nu am testat apa si nici nu stiu cum. Cum sa il fac?
Apa o schimb o data pe saptamana( ultima oara ieri ) cate 5 l
1. De 3 ani
2. I-am cumparat de un an si jumatate
3. Cred ca este o boala si nu stiam cand o sa mi se raspunda, asa ca o masura de precautie
4. Nu am plante in acvariu
5. Filtrul este intern
Buna!
In dimineata aceasta am vazut un neon care se invarteain cercuri, apoi s-a pus pe pietre si a devenit apatic
Recent mi-a ma i murit un neon si deja mai am unul care se simte apatic
Am adaugat dezinfectant in acvariu, dar nu stiu ce sa mai fac
Am un acvariu de 50l, si momentan doar un tetra negru si 6 neoni ( plec la mare si m-am gandit sa cumpar alti pesti cand ma intorc)
Buna!
In dimineata aceasta am vazut un neon care se invarteain cercuri, apoi s-a pus pe pietre si a devenit apatic
Recent mi-a ma i murit un neon si deja mai am unul care se simte apatic
Am adaugat dezinfectant in acvariu, dar nu stiu ce sa mai fac
Am un acvariu de 50l, si momentan doar un tetra negru si 6 neoni ( plec la mare si m-am gandit sa cumpar alti pesti cand ma intorc)
Multumesc!
Scalarul nu le face nimic si doar acolo este ranit. Dar cum imi dau seama de calitatea apei?
Inca una:
Uite o poza
Nu este bolnav. Doar o are mancata.
As vrea sa iti trimit o poza dar e prea mare
SAE.(dar l-am omorat pe ala)
Acum am in acvariu de 55l 15 pesti, dar toti mici inafara de un scalar
Buna!
Am un neon la care inotatoarea dorsala este mancata (si putina piele din jur). Isi revine?
Buna!
Am un neon la care inotatoarea dorsala este mancata (si putina piele din jur). Isi revine?
 
Forum Index » Profile for Darian » Messages posted by Darian
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com