[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: valiguser@yahoo.com
Forum Index » Profile for valiguser@yahoo.com » Messages posted by valiguser@yahoo.com
Message
Am un acvariu cu ciclide africane si vreau sa bag 2-3 sanitari... ma poate ajuta cineva?
Rog pareri impresii despre acvariul meu de ciclide africane... stiu ca sunt multi pesti dar pe parcurs ce vor creste voi mai dona din ei
Stau in bucuresti
Pentru mai multe detalii astept mesaje.
valiguser@yahoo.com wrote:Schimb pestii din poza atasata cu pui de demasoni caraeulus si inca o specie compatibila cu acestea...
Donez pestii din poza ...
valiguser@yahoo.com wrote:Schimb pestii din poza atasata cu pui de demasoni caraeulus si inca o specie compatibila cu acestea...
Schimb pestii din poza atasata cu pui de demasoni caraeulus si inca o specie compatibila cu acestea...
Merci de informatie ... cat timp il lasi la ciclat? De vreo saptamana am pus si eu acvariul la ciclat... se schimba apa pe parcursul ciclarii?
De unde ai luat pietrele?
Nu este cetoasa... sunt particule prin ea...
Am pus acvariul la ciclat fara pesti. Mentionez ca acvariul este fara pesti. La momentul demararii ciclarii mentionez ca am pus aqua safe.

Detalii acvariu: 180 litri, filtru extern fluval 206., apa in momentul asta are 24 grade.
Mentionez fapul ca in ziua 3 sunt impuritati in apa. Este normal?
Vand ciclidele din poza atasata. I am primit si doresc sa cumpar alte specii.
Astept oferte.
Filtrul Fuval 206 este suficient pentru un acvariu de 180 litri? Sau sa mai pun inca unul intern?
Sunt interesat sa cumpar pietre decor pentru un acvariu de ciclide africane
Nu stiu cum sa pun locatia la profil... sunt din bucuresti
din cate am citit despre ei sunt specii foarte agresive... de unde as putea sa ii cumpar?
Iar pestii de unde as putea sa ii cumpar?
Dar 15 cichlidae mbuna pot sa pun?
O sa pun un filtru extern. Ce pesti as putea sa pun in acvariul de 160 litri sa fie mai populat? Dar sa nu fie plantat..
 
Forum Index » Profile for valiguser@yahoo.com » Messages posted by valiguser@yahoo.com
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com