[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Alexx
Forum Index » Profile for Alexx » Messages posted by Alexx
Message
Doresc sa achizitionez creveti, mi am tot luat de la pershop, dar nu au fost bine veniti si au murit..ma poate ajuta cineva??
teddy2k wrote:Donez hygrophila polysperma, varfuri 5-15 cm. Predare personala zona metrou Obor.



Mai este valabil anuntul?
Multumesc frumos. O seara buna !
Va salut, numele meu este Alexx..cateva intrebari am si eu in legatura cu crevetii red. Am achizitionat de curant patru creveti, doi masculi si doua femele..plus un puiut ratacit de 2 mm, problema mea este ca sunt intr un acvariu de 50-60 de litrii cu trei molly, 2 sebre, si 15 melci de substrat, si 3 sanitari. Am si cateva plante care nu stiu cum se numesc..temperatura apei este constanta de 25 de grade, am o pompita si cu un filtru cu bule..ma iertati ca va scriu asa mult si nu trec direct la subiect, crevtii mei nu prea ii vad mancand, le am dat 2-3 felii de doblecel fiert..si nu prea ii vad asa activi, cum de altfel am citi pe aici..le schimb apa saptamanal 25/30% cu apa statuta 48 de ore intr un bidon de 10 litrii..astazi cand am schimbat apa, am vazut ca au naparlit..sa inteleg ca le vin zilele de imperechere?? Ma scuzati am intrebari stupide..
 
Forum Index » Profile for Alexx » Messages posted by Alexx
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com