[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: bogdan_49
Forum Index » Profile for bogdan_49 » Messages posted by bogdan_49
Message
Vand pui de ancitrus in varsta de aproximativ 2 luni si max 1,5cm. Puii sunt albi si negri si costa 3 lei bucata.
O solu?ie ca si substanta nu exista ? Lumina merge in 2 repreze 8-13 si 16-22
De cam o luna ma confrunt cu un fel de alga pe pietris si sticla acvariului. Mentionez ca am anubias care la terminatia frunzelor au inceput sa se ingreasca. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.
Multumesc
Chiar l-am citit dar avand in vedere ca am vrut sa ii donez ( pot primii ceva simbolic) nu sa ii vand nu i-am dat importanta.
Si ce face cu ei?
Sper ca ii tine nu patesc nimic rau ....nu !!!!
teddy2k wrote:
bogdan_49 wrote:Donez in Bucuresti guppy si ancitrusi cu ridicare din sector 3
Norocul pestilor ca nu stai in unul din celelalte sectoare, ca nu se stie ce soarta aveau.



ce vrei sa spui?
Se poate inchide.
Au plecat catre franckey1985
Donez in Bucuresti guppy si ancitrusi cu ridicare din sector 3 Piata Trapezului cu un tel in prealabil pentru stabilirea detaliilor. 0740316548
Stie cineva de unde se pot cumpara "Microrasbora sp "Galaxy”??? Bucuresti
Asta inseamna sa numai cumpar sanitari?
Am o mare intrebare si rugaminte sa imi sugerati niste sanitari max 2 pentru acvariu meu 20 litri. Ma intereseaza sa fie cat mai harnici si sa nu creasca foarte mari intr-un timp relativ repede.
In acvariu se regasesc 2 molly 5guppy si un xipho.
Din cate am citit niciun sanitar nu mananca extrementele celorlalti pesti doar mancare cazuta pe fundul apei.
Am si o planta anubias in acvariu.
Ma gandesc sa cumpar Otocinclus Affinis.
Astept pareri

Sarbatori fericite si un an nou fericit!
Inca o poza cu molly care presupun ca este bolnav
Am o problema cu un molly
A aparut acea pata mica de culoare alba pe acesta. Am adaugat in apa verde la malachit.
Astept cateva sugestii...
Am primit 2 carasi aurii si vreau sa ii schimb cu alti pesti mai mici. Am acvariu de 20 litrii si nu vreau sa chinui pestii
Doresc la schimp neoni guppy xipfo molly
Astept oferte dar va rog cat mai repede
Sunt din Bucuresti sector 3
Sau schimbat un pic datele problemei.
Tocmai am primit 2 carasi aurii ......
Nu stiu ce sa fac ca toate planurile mele s-au dat peste cap.
Am luat planta anubias care am inteles ca pentru carasi nu este benefica( de fapt o mananca)
Acvariu meu este de 20l fff mic pentru 2 carasi.
Daca doreste cineva sa fac schimb?........
Astept cateva sfaturi cu privire la crestere si intretinerea carasilor.
Nu prea am timp sa ma documentez ca deja pestii sunt la mine.
Multumesc pentru sfaturi dar mai astept opinii si de alti colegi cu privire la numarul si tipul de pesti pe care trebuie sa ii bag in acvariu.
Ma gandesc sa fie un peste care sa curete planta.
Am luat prima planta Anubias Nano pe piatra.
Mai am un pic pana termin ciclarea dupa care incep sa cumpar pesti.
Ma gandesc sa cumpar 4 neoni, 4 guppy, 2molly, 2 sanitari. Eu as mai vrea sa cumpar 2 xipho dar cred ca este cam mult pentru 20 litri.
Astept sugestii cu privire la achzitie.
Ca mancare ma gandesc sa cumpar:" Jbl Novo Grano Mix Mini Click 100 ml". Sper sa mearga la pestii de mai sus.
Vreo recomandare de magazin unde sunt mai accesibile?!
Am facut o comparatie la un produs din petshop si Auchan si diferenta este undeva 40% mai ieftin in Auchan.
Bucuresti- sector 3
As dori niste sfaturi in achizitionare de mancare pentru pesti( neon guppy xipho si molly).
mai este valabil?
sunt interesat
 
Forum Index » Profile for bogdan_49 » Messages posted by bogdan_49
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com