[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: mihai.popescu
Forum Index » Profile for mihai.popescu » Messages posted by mihai.popescu
Message
Gata
Perfect, imi era teama sa nu exagerez cu mesele.

Azi le-am cumparat creveti si mai folosesc larve de tantari impreuna cu hrana uscata.

Ce hrana uscata imi recomandati? Hikari cichlid este ok?
Salutare,

Am citit cap-coada acest topic si vreau sa multumesc tuturor pentru informatiile impartasite!!!

De cateva zile (5-6 mai exact) am decis sa imi incerc norocul cu Oscarii si am achizitionat 7 pui din 2 surse diferite si de marimi apropiate, 3 dintre ei au cca 7-8 cm iar ceilalti 4 au cca 5 cm. Am optat pentru 2 negri si 5 albino, intentionez sa pastrez 1 singura pereche atunci cand vor ajunge la maturitate.

Acvariul are cca 250 l, urmeaza un upgrade de minim 450-500 l, incerc sa imi fac curaj in primavara. Filtrarea este asigurata de 2 filtre externe de mari dimensiuni, 1 JBl E1501 si 1 Sun-Sun 2000l, acvariul este ciclat:
- NO2 = 0
- NH3 = 0

Nitratii sunt un pic mai mari dar intentionez sa achizitionez plante de suprafata si odata cu schimburile regulate de apa nivelul nitratiilor se va regla automat.

Pentru moment am o singura intrebare legata de nr de mese/zi, de cate mese pe zi au nevoie pentru o dezvoltare optima?

Am vazut ca ultimul post a fost acum 5 luni dar sper totusi sa primesc un raspuns de la cei care detin acesti pesti...

Multumesc
 
Forum Index » Profile for mihai.popescu » Messages posted by mihai.popescu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com