[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: DragosMarcu
Forum Index » Profile for DragosMarcu » Messages posted by DragosMarcu
Message
Vand acvariu, 60x30x60, 108L, sticla 8mm, construit in 2020. Acvariul are capac de 60x30 cu 2 lumini led sunny de 8 si 10w de la Aquael. Dulap Eheim Aquacab 84 alb.
Acvariul se vinde pentru ca vreau sa fac un upgrade.
Pret 550 lei
Telefon 0723634392
sa nu fie boala contagioasa...scuze
am gasit moarta zebra de dimineata. nu am mai pomenit asa ceva. ieri ok, pe seara apatica si dimineata moarta. sper sa fie vreo boala contagioasa
Salut, asta seara am constatat ca una din zebre e apatica, nici mancare nu a vrut si sta mai mult la suprafata si are ca niste rani pe laterale. Am atasat o poza pentru detalii. Mentionez ca nu am pesti agresivi, doar zebre, neoni si corydoras. O fi vreo boala?
Intradevar is multe si peste tot, de pe sticla se duc cu o racleta cu lama. De pe celelalte lucruri nu am incercat sa le iau.
Eu eram ingrijorat de ce o sa iasa din ele, acvariul fiind la limita suprapopularii avand doar 54 L. Dar daca is doar de decor e OK.
La neritina nu as renunta doar pentru asta, is frumosi si harnici, le plac algele de pe plante si nu numai.
Despre cele de pe piatra verde este vorba. E plin de ele. Ciudat e ca nu le mananca nimeni, ca unele is chiar expuse. Multumesc pentru ajutor
Salut,
Zilele trecute am constatat ca am pe admisia de la filtru, pe plante si pietrele mai mari niste depuneri ciudate. Arata a oua de ceva dar nu imi dau seama ce este.
Mentionez ca in acvariu am 10 neoni, 6 zebre si 4 corydoras ca si pesti, mai am 6 melci, 2 pomaceea si 4 neritina zebra si 6 creveti caridina sp orange.
Am atasat o poza cu depunerea pentru o fi mai clar, poate stie cineva din experienta.
Multumesc anticipat!
 
Forum Index » Profile for DragosMarcu » Messages posted by DragosMarcu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com