[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: razvan249
Forum Index » Profile for razvan249 » Messages posted by razvan249
Message
De vanzare acvariu 800l, display 2000x500x600, sump 1800x 400x500 cu compartiment ato, aprox. 80 kg piatra vie cu corali pe ea, aprox 30 kg nisip, 3 hydra 26 hd, 2 pompe valuri maxspect gyre 330 cu controler, 1 pompa valuri wi-fi Si controler Jebao 15000l, pompa retur jebao 15000l cu controler, 1 reactor tropic marin bio-actif 5000, 1 reactor aquarium solutions FMR 75, clarisea sk5000 cu rola de rezerva, ato aqua medic cu senzor optic, skimmer Nyos Quantum 160, controler temperatura aqua medic, incalzitor eheim 300W, chiler hailea 300A, 2 uv 36w, corali 2 euphilia hammer cu cate 5 capete, gsp, acan verde 5-6 capete, palythoa, ciuperci ricordea maro si portocaliu, ciuperci green hairy, stoc viu: 1 vulpinus,1 midas blenny, 1 japonicus, 1 desjardini, 1 scopas, 1 tomini, 1 pyroferus A, 1 kile yellow eye, 1 labroides, 1 coral beauty, 2 firefish, 1 olivaceus, 2 gobi, 1 harlequin shrimp, 3 arici, melci. Probabil am mai omis cate ceva. Standul este bonus. Astept oferte. Cine e interesat se poate vedea in Bucuresti. Poze in privat pentru cine e interesat.
De vanzare 5 buc chromis adulti 5-6cm 50 lei buc sau toti 200 lei
Vand lampa led dimabila cu controller formata din 2 paneluri pentru acvarii de la 60 la 120 cm.
specificatii:
Total LEDs:120*3W Bridgelux
Luminum:12600
Lens:120 degree
Max power:270W
Adapter:AC100-240V
Sunrise:4 seasons simulation
Weather:cloudy storm
Lunar moon:yes
Coral frag:support
Recommended tank size:60-120cm

Package included
2 pannels
1 controller
2 power supply
2 power plug

Pret 850 lei.
Salut

Ma puteti ajuta si pe mine cu un program de iluminat la o lampa evergrow it 5060. Multumesc.
Salut

Ariciii si melcii se tin in carantina?
Si daca da cat timp?
Am adus din grecia niste arici si melci si nu stiu daca sa-ibag in acvariu mare sau nu.
Daca se poate un sfat va rog.
salut

pentru un acvariu 100x70x60 care lampa e mai buna evergrow it5060 sau it 5080?
Salut

Are cineva de vanzare in Bucuresti un tomentosus? As fi interesat.

Multumesc
vand pompa booster osmoza 50gal/zi la 24v noua nefolosiata cu tot cu adaptoarele pentru furtun.

pret 300 lei.
merci
de la el am luat polyplab-ul
salut
pety e cel cu aqua life?
salut simultumesc de sfaturi.
o data pe zi le dau si eu usturoi pisat in care tin cuburile de mancare cam 1/2 h. si vitamine de la jbl atvitol. ghimbirul se pune direct in apa sau cum se administreaza? am mai auzit de ghimbir dar nu stiu cum se procedeaza.
Multumesc.
hiposalinitatea nu afecteaza coralii si nevertebratele?
salut
dupa tratament 6 zile cu herbtana nu am vazut nici o imbunatatire asa ca am trecut la polyplab medic. dupa 4 zile situatia nu numaai ca nu s-a imbunatatit ci chiar s-a agavat. acanturusul e plin de puncte albe, un lineatus a murit iar hepatusus se "freaca" de orice. mai am un dotyback la fel de plin de puncte albe iar un zebrasoma flavecens e cu o inotatoare zdrentuita rau. eu nu mai stiu ce sa fac. mai ramane sa incerc cu oodinex dupa ce termin cu medic-ul daca o sa mai am ce sa tratez.

Daca ma mai poate ajuta cineva cu ceva sfaturi multumesc anticipat.
salut

din pacate mi-a aparut ich-ul in acavriu pe hepatus si mai mult pe un acanthurus. am comandat herbtana de la peti care o sa ajunga maine si incep tratamentul cu el. mai e ceva de facut sau de stiut pentru a putea scapa de ich? orice idee sau ajutor e binevenit.

Multumesc
Salut

Pentru un display de 100x70x65 cate pompe de valuri sa folosesc si ce debit ar trebui sa aiba?

Multumesc.
Ai mei provin de la Coralis. Deci????
Are cineva o anemona de vanzare? Pentru 2 clovni mici.
Se poate inchide. Multumesc
Ok
Cum facem sa ne vedem?
Eu sunt liber saptamana asta.
Probabil imi ia mai mult timp sa il prind.
Ma tenteaza cat e de mare?
 
Forum Index » Profile for razvan249 » Messages posted by razvan249
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com