[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: ericuta45
Forum Index » Profile for ericuta45 » Messages posted by ericuta45
Message
Cât mai are pana na?te acest guppy?(aproximativ)
Nu nu am schimbat toat? apa, ?i nu le dau mult? mancare, mai dau câteodat? o mancare pastila pentru hoplo
Salut ast?zi am schimbat apa la acvariu si la o zebra i-a Puscat burta nu stiu dece ?i ,Clau nu prea pot veni pentru ca am 12 ani
Care cred ca s-a întâmplat din cauza ca nu am f?cut ciclarea, asta a fost inainte sa am neonii si zebrele
Adrian de când am pestii mi-au murit 1 sanitar si 2 Guppy iar, tot nu m-am retras
Multumesc la toti, v-am ascultat sfaturile ?i cred ca toti am început prost cu acvariile, Ok acum ca am terminat cu asta poate cineva sa Imi raspund la prima mea întrebare? Cu guppyul?
Da cred ca de pe Nevertebrate.ro cel cu 70 dau ceva de genu ,ma gândesc sa pun niste bete sa fac un pod sau ceva din radacina sau bete nu stiu inca, nu cred ca pot sa iau plantele pentru ca nu am in ce sa le pun ?i inca nu am substratul din pacate dar cred ca am sa iau quart
apropo lemnul trebuie fiert sau ceva de genul? pentru ca am vazut ca multi il fierb sa nu putrezeasca cred
voi ce acvariu mi-ai propune daca ar fi sa il dau inapoi si la ce pret?

edit: am scos planta de plastic, si ma gandesc sa imi iau un filtru extern cam pe data de 4 oct.
apropo am scos scoicile
pai cum am zis eu stau in tg mures nu sibiu sa ma duc la hornbach dar e o idee sa il comand numa costa transportul si da
la dedeman lam vazut ala cu 12 lei
si ceva sfaturi ca eu bag odata la doua trei zile niste solutie de decloreinizare si de apa conditionata 1 sau 2 ml a si la filtru extern imi da 404 not found si apropo quartu e 12 lei 4 kg si esti sigur ce e o alegere buna cu quartul?
si cam cat dureaza pana se cicleaza? dupa cum tiam spus sunt incepator si prima oara am vrut sa imi iau un betta in bol si am ajuns la aceva
am 2 zebre 3 neoni 2 guppy si mai trebuie sa imi vina de pe nevertebrate 5 colisa si niste plante pentru suprafata si de asta spun ca nu prea am fonduri pentru substrat dar tu ce crezi ca e supra alimentat acvariul?
am auzit ca cei de la animax nu au experienta si chestii dinastea si sa nu mai cumpar de la animax e adevarat?
deci scot scoicile si piatra aia alba? stiu faza cu substratul dar am spus ca o mai tin umpic asa pentru ca nu prea pot sa dau bani pentru substrat nu am scos scoica aia mare pentru ca mai merg pesti prin ea si....
nush exact pentru ca termometrul e pe sticla de afara dar arata 24 grade si care pietre?
ericuta45 wrote:ok inteleg ce vrei sa spui dar de cand o am pata aceea era neagra dupa sa facut portocalie dupa iara neagra si acum e asa
si ea sta retrasa intrun colt al acvariului uite cam asa
ai putea sa imi spui cam cand sau peste cat timp pentru ca e acvariu de 54 l si am si 2 zebre 3 neoni 2 guppy si 5 colisa si faza e ca nu stiu cand sa il mut si da este ciclat si apropo de unde esti din tg mures ca sunt si eu si poate stam la cativa m km si trec pe la tn sau na
ok inteleg ce vrei sa spui dar de cand o am pata aceea era neagra dupa sa facut portocalie dupa iara neagra si acum e asa
 
Forum Index » Profile for ericuta45 » Messages posted by ericuta45
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com