[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: viks
Forum Index » Profile for viks » Messages posted by viks
Message
Ups, am schimbat tableta , deci raman pe varianta fara diacritice! E deformartie profesionala, scuze .
Am citit putin despre creveti, dar mai am multe de invatat!
Acvariu si accesorii, datorita tie, acum stiu de unde sa le achizitionez. Plante, pesti e ok Animax? Dar melci si creveti pe unde gasesc? Macar sa imi fac o idee (pe langa calcule ).
Wow, Silviu! Multumesc mult! Acum sigur ma prinde dimineata visand cu ochii deschisi ! Neoni sigur, mereu au fost preferatii mei. Mai greu cu echipa anti-alge, inca nu stiu prea multe despre ei. Lucrurile au avansat atat de mult, fata de anii '80 ...
Nu zic ca nu mi-ar place, sclau89 . Deja vad un betta in acvariul mic ! Dar spa?iul nu îmi permite inca nici unul mare, dar doua . De buzunar nu mai vorbesc. Încet si cu r?bdare o sa fac direct acvariul mare .
M-a?i convins . Urmeaz? sa vad ce unde pot muta ca sa am loc pentru un acvariu mai mare. Si bineîn?eles sa mai economisesc, ca sa pot achizi?iona tot ce este nevoie.
Seara buna tuturor!
Paradoxx, mul?umesc pentru sfaturi, momentan, pentru un acvariu mai mare ar trebui sa fac oarece amenaj?ri interioare . Am citit ca un acvariu mai mic necesita mai multa munca, dar îmi asum asta. Am un colt de camera, opus ferestrri, in care voi amenaja locul meu special de relaxare . La un filtru cascad? m-am gândit si eu. Si voi achizi?iona câ?iva pesti pentru încep?tori. In timp, dup? ce avansez in acvaristica si reu?esc sa fac loc pentru un acvariu mai mare, trec la specii mai preten?ioase.
Multumesc, Marko! Cu ajutorul vostru, cu siguranta asa va fi!
Ma numesc Viki si de mica am iubit animalele. Mo?tenire de familie . De-a lungul anilor am avut c??ei, pisici, porumbei, peru?i, canari, broscu?e ?estoase si nelipsi?ii hamsteri. Tata a amenajat primul acvariu când eram prin clasa a VI-a (60 l), dup? care a urmat un acvariu mai mare, la care am renun?at când am terminat liceul. Doresc sa amenajez un acvariu micu? (30 l) pentru inceput. Am descoperit acest forum, foarte util, ma documentez serios, pentru ca am uitat multe lucruri, si nu doresc sa aib? viitorii mei pe?ti?ori de suferit din cauza nepriceperii mele.
Voi reveni pentru l?muriri sau întreb?ri la topicurile potrivite!
Seara buna tuturor!

 
Forum Index » Profile for viks » Messages posted by viks
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com