[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: LucianVil27
Forum Index » Profile for LucianVil27 » Messages posted by LucianVil27
Message
Buna

Cam cati pesti crede?i ca pot pune intr-un acvariu de 54 de litrii ?

Momentan am asa : 5 guppy , 5 neoni , 3 xipho si 3 cory . Feelingul meu e ca sunt destui
In principiu cred ca am rezolvat problema. Admisia filtrului e undeva sub el , pe acolo absoarbe , asa ca am m?rit spa?iul dintre el si substrat . Apoi am luat ni?te plante pe care le-am s?dit cumva in zig zag in fata filtrului. Curentul produs de absorb?ie mai exista dar e undeva la 20% din puterea ini?ial? iar culoarele curentului par cumva ingustate. Neonii par cei mai ferici?i ) . Va mul?umesc mult de sfaturi
Am luat perlon . Sa vedem
Cred ca i-am dat de cap)
Este vb de un filtru tetra 400 . Da, este un filtru intern . Problema nu este curentul cauzat de flow-ul de ie?ire al apei prin robinet , ci de "sugerea apei de c?tre filtru . Din orice pozi?ie a acvariului , pe?tii sunt atra?i spre filtru
Este la minim setat . Scuze nu prea am în?eles partea cu buretele , daca poti detalia te rog . Mul?umesc anticipat
Buna ,

Am o problema cred legat? de absorb?ia apei de c?tre filtrul de apa. Am cump?rat un acvariu de 50 de litrii , si l-am populat dupa vreo 10 zile de startare cu 3 guppy , 5 neoni , 3 sanitari . Am un filtru tetra 400, compatibil pt acvarii intre 30-60 de litrii . Poate suna ciudat , dar "sugerea" sau absorb?ia filtrului pare prea puternica . Pe?tii mei parca înoat? in gol si daca nu înoat? sunt trasi spre filtru . Ma întreb daca nu cumva e posibil ca acest lucru sa ii extenueze .

Sugestii ?
 
Forum Index » Profile for LucianVil27 » Messages posted by LucianVil27
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com