[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Tatiana Com
Forum Index » Profile for Tatiana Com » Messages posted by Tatiana Com
Message
Multumesc mult, Silviu!
Fiind încep?tor in d'ale acvaristicii, am ascultat de cei de unde am achizi?ionat acvariul, care mi-au spus ca O ZI e suficient? pentru crearea unui mediu prielnic pe?tilor.
Noroc ca am intrat pe acest forum!
Dar, am sa astept 2 saptamâni pentru ciclarea acvariului, timp in care am sa adaug putina mâncare zilnic; iar dup? 2 saptamani o sa iau un peste, pe care am sa-l ?in 1 s?pt?mana. Imi recomanzi o anumit? specie?
In leg?tura cu filtrul, astept sa v?d cum face fata actualul si am sa iau unul extern pe viitor(Multumesc pentru recomandare).
Plantele actuale sunt artificiale(am zis sa nu ma complic si cu substrat etc)...am v?zut in articol ca exista si plante de suprafa?a:ceratopteris thalictroides, riccia, acestea au nevoie de anumite condi?ii?
Salutare!
Un nou început in acvaristica...
Mi-am achizi?ionat:
-acvariu de 54L DIVERSA START-UP 60;
-incalzitor THERMO 50
-filtru CLARO 600
-solu?ie EASYSTART pentru startare filtru(easylife)
-solu?ie FILTER MEDIUM(easylife)
-pompa de scos apa
-plante artificiale??
-pietri? colorat??(L-am primit gratis la achizi?ionarea acvariului)
Pentru început am sp?lat acvariul, pietri?ul, decora?iunile, am pus apa de la robinet(temperatura constanta 22-24grade), am pus 10 ml solu?ie pentru startare filtru.Maine inten?ionez sa cump?r si pe?ti?orii, pentru început din Animax sau Zoomania.

Spuneti-mi, va rog, daca sunt potrivite aceste "elemente" sau daca trebuie sa mai iau ceva.

Pe?ti?orii... as începe cu vivipari...cam cat de populat sa fie acvariul? 12 ar fi prea mult? Ce specii pot sa combin?

Va Multumesc anticipat! ??
PS: scuza?i-mi stâng?ceala încep?torului.
 
Forum Index » Profile for Tatiana Com » Messages posted by Tatiana Com
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com