[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Apollo
Forum Index » Profile for Apollo » Messages posted by Apollo
Message
Damn,Vreti sa spuneti ca am daat banii degeaba?((
Apollo wrote:
Si un controller de pe ebay, unul foarte ieftin... Nu il recomand pentru ca are cablul scurt.
.

Sonda nu controller
Salut,
Eu pentru cateva luni am folosit un controller de la Hobby pH-Control eco, l-am cumparat sh la un pret de 8 ori mai mic decat pretul din magazin. Cred ca are o problema la cablu ce face legatura dintre mufa bnc si controller, posibil sa fie fracturat.
Si un controller de pe ebay, unul foarte ieftin... Nu il recomand pentru ca are cablul scurt.

Sincer acum vreau sa fac o versiune diy, cu un arduino .
Sonda mai mult ca sigur va fi una tot ieftina...pana-n 25 de euro.
Salutare!
Vreau sa cumpar hrana vie pentru a infinta proroa cultura.Prefer banana Worms, dar daca aveti si alte sortimente contactati-ma.
Prefer ca vanzatorul sa fie din Brasov.
Multumesc!
Salutare,
Vand acvariu sticla 8 mm 100x40x50+ capac acvariu eheim cu 2 neaone de 30 w( neaonele ar trebuii schimbate , daca doriti plantat) capacul are instalaitia de iluminat modificata ,asfel incat se pot aprinde si stinge individual fiecare neon.
Acvariu prezinte semne normale de uzura+ cateva zgarieturi fine.
Pot da si standul ce il are gratuit(acesta are cateva zone in care pall sa umflat), si filtrul extern (acesta are o problema cu garnitura + plus ca in si out de pe canistra sunt sigilate cu silicon )
Pret 700 ron negociabil .
Nu pot asigura transportul .
Imi puteti da pm, unde va las numarul de telefon.
Multumesc.
https://www.olx.ro/oferta/plante-acvariu-in-brasov-IDdXLXL.html
am atasat un anunt cu plantele pentru poze.
Anunt valabil pana maine.
Salutare

Donez in Brasov Hygrophila difformis, Heteranthera zosterifolia, Ludwigia repens.
Am jumatate de cutie de 8L, heteranthera zosterifolia are niste puncte negre si hygrophila difformis are frunnzele putin galbene.
Tin sa precizez ca am melci comunitari si ca atare exista sansa sa le primiti cu ceva oua de melc.
ok...daca va intereseaza lasati mesaj privat sau aici.
Cati coridoras ai in acvariu???
Daca nu ai pus nimic in locul filtrului cu carbon activ, nu ai realizat nimic bun ( dupa parerea mea).
Culoare galbena este data de temperatura de culoare.
Pentru alb spitalicesc foloseste ceva in jurul a 5000-6500K
Totusi corydorasul mai traieste?
Pare in pozitie de ''mort''
Vorba colegului, par a fi oua de melc asasin, dar nu am vazut nici o data asa multe la un loc. referitor la ouale de corydoras poti sa vezi google/youtube cum arata.
Ce volum are acvariul?

Poti folosi roca vulcanica sparta bine, si sa pui si butelete la acel filtru.
Daca mai este anutul valabil, ti-am lasat mesaj privat.
Salut !
Cumpar lampa uvc acvariu.
Pm aici va rog .
Discutam in privat.
Cumpar filtru uvc 7w sau mai mare.
Multumesc astept ofertele dumneavostra.
Filtru extern trebuie sa stea mai jos decat acvariul.
Uite o idee de lampa https://www.youtube.com/watch?v=1mmneKYXGgo&t=135s
Cred ca nu merita sa faci acest pas.
Ai acvariul surapopulat(40l brut/dar net este mai putin), deci nu este recomandat sa adaugi pesti in el. Oricum nasterea de obicei streseaza femelele, pe langa asta la incepatori e usor sa te grabesti......(sa o pui mai repede).Te sfatuiesc sa nu o pui in fatatoare.... Daca ai ceva plante vor supravietuii cativa.
I-am tratat separat.
Sare si temp de 28 grade c.
Salutare!

Am nevoie de ajutorul dumneavoastra, in acvariul principal am avut un guppy si un molly cu ich, pe acestia i-am tratat in acvariul de carantina, dar acum incep sa observ pe alt peste semne de ich, si vreau sa stiu daca pot trata intreg acvariul (fara sa afecteze acvariul) fara sa-i mut.
Am mult puiet de guppy si molly in acvariu
Daca devin slabi, ar putea fi paraziti intestinali.
Au fecale ce atarna de ei....?
Cumpar pui de barbus tetrazona.
Pot da la schimb pui de guppy sau guppy maturi, daca se doreste un schimb.
ASTEPT PM!
Multumesc.
Frumos!
Ce pot spune?
Daca ai putea da ceva detalii tehnice...ar fi perfect.
 
Forum Index » Profile for Apollo » Messages posted by Apollo
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com